proTINGĖK

Svarbiausias sprendimas Tavo gyvenime4 min read

8 kovo, 2021 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Svarbiausias sprendimas Tavo gyvenime4 min read

Reading Time: 3 minutes

Tai tikrai nėra, sprendimas, kur studijuosi, ar keliems metams imsi buto paskolą, kokiais vardais pavadinsi savo vaikus, ar nuspręsi jų neturėti.
Svarbiausias sprendimas, kurį gali sau padovanoti yra priimti sprendimą PASIKLIAUTI SAVIMI. Pasitikėti savo nuojauta, sprendimais, galimybėmis. Atrasti tai, kas Tave motyvuoja, surasti tikrąsias priežastis, kodėl kažką nori daryti, ir kodėl nenori gyventi vienaip ar kitaip ir jomis pasitikėti.

Vieninteliai dalykai, kurie mus riboja ir sulaiko nuo išsipildymo, yra įsitikinimai. Iš jų ateina ir baimės.
Aš nesugebėsiu…
Aš – per kvailas, jaunas, storas, žemas…
Visa tai laikina…
Čia man pasisekė, todėl turiu kentėti nuleidęs galvą…
Niekas taip nedarė, todėl aš apsijuoksiu…
Taip nedera mano amžiui, statusui…
Tiek uždirbdama pažeminsiu vyrą…
Tiek uždirbdamas įžeisiu visą gyvenimą sunkiai dirbusius tėvus…
Tai įmanoma tik turtuolių vaikams…
Tam reikia ypatingo talento…
Aš neturiu tam laiko…

Ar atpažįsti save juose? Kiekvienas įsitikinimas su savimi nešasi kainą ir pasėkmes. Kaltės jausmą. Taip ir neatidarytas galimybių duris. Panieką sau. Pyktį ant artimųjų ir viso pasaulio… Kur gali nuvesti kiekvienas iš aukščiau išvardintų įsitikinimų? Kas galiausiai nutiks, jei laikysimės jų įsikibę? O kas bus, jei juos po vieną paleisime? Ir pasakysime, kad tai nesu aš? Kad aš negimiau su tomis baimėmis? Kad aš negaliu būti atsakingas už tai, kaip visi aplink mane jaučiasi? Kad yra daugybė pavyzdžių, įrodančių, kad įmanoma viskas, ir man reiktų sekti jais, o ne savo abejonėmis?

Laimes dieta Patreon banner

Todėl kiekvienoje savo veikloje ar savo pasirinkime labai svarbu žinoti, kas Tave riboja – kokie įsitikinimai ir baimės Tave stabdo, ir kiek tos tiesos, kuriomis tiki, iš tikrųjų yra tiesos, o kiek – saviįtaiga ir išmoktos ribos, kiek pats save sabotuoji ir žemini savo lubas? Tai reikalauja nemažai savistabos ir sąmoningumo. Man asmeniškai labai padeda savęs stebėjimas stresinėse situacijose: Kodėl aš nervinuosi prieš susitikimą? Bijau, kad pasirodysiu nepakankamai kompetentinga? Galvoju, kad dėl rezultatų man „pasisekė“, o ne nusipelniau savo sunkiu darbu ir žiniomis? Kodėl neišsakiau savo nuomonės? Ar tikiu, kad kiti, ypač vyresni, ar vyrai „žino geriau?“. Ar tai yra tiesa, o gal iš vaikystės atėjęs elgesio ir įsitikinimų modelis? Kodėl nesiryžtu darkart studijuoti? Gal manau, jog tuomet būsiu bloga ir savanaudė mama? Ką daryčiau, jei neturėčiau šios baimės?

Kai esame su savimi atviri apie baimes ir įsitikinimus, galime drąsiau svajoti. Drąsiau siekti savo pačių laimės ir savirealizacijos. Čia labai svarbiu žingsniu tampa motyvacija: kiekvienas mūsų turime įsivardinti tikrąją priežastį, KODĖL Tu tai darai?
KODĖL renkiesi vieną ar kitą kelią. Karjerą, motinystę, patirtis, savęs paieškas? KODĖL imiesi kitiems beprotiška atrodančios idėjos? Tas „kodėl?“ neturi būti nusižiūrėtas ar primestas, jis turi eiti iš Tavo vidaus. Tik tada Tu galėsi neišklysti iš savo kelio ir nepalūžti, kai apims abejonės, ir kai ant kupros tupintys demonai šnabždės: „Gal aš klydau? Gal aš išties neturiu visko, ko reikia tam darbui padaryti?“.  Kai žinai savo KODĖL ir priimi sprendimą PASIKLIAUTI SAVIMI, yra daug lengviau prasikapoti kelią pro piktžoles.  Nes, patikėki, aš puikiai žinau, kaip sunku pačiam save matyti, kai Tavęs nemato kiti. Ir tomis akimirkomis labai svarbu sau priminti, kas esi, kur eini, ir kodėl tai darai, ir nutildyti tuos abejojančius balsus aplinkui: tėvų, draugų, autoritetų.
Kiekvienas patarimas ar abejonė, skriejanti mūsų link, turėtų mums priminti: mes apie viską sprendžiame per savo asmeninių baimių, ribotumų ir prioritetų prizmę. Ir nors aplinka mums gali linkėti tik paties geriausio, neretai jie mums plos ir švilps tik tuomet, kai mums pasiseks. Ne dėl to, kad jie būtų blogi ar pavydūs žmonės. Jie, kaip ir mes, bijome, nedrįstame, abejojame.

Tu gali nebūti kvalifikuotas savo svajonei ar pašaukimui, bet patikėk, jei žinosi, KODĖL tai darai, jei priimsi sprendimą TIKĖTI ir PASIKLIAUTI SAVIMI, svajonė Tave išmokys visko, ko reikia jai pasiekti. Tikiu, kad kiekvienas savo gyvenime galime rasti daugybę pavyzdžių, kai padarėme, rodos, neįmanomus dalykus: nėrėme į eketę, kalbėjome prieš dideles auditorijas, gimdėme, rengėme milžiniškus projektus, bėgome maratonus, vienu metu auginome vaikus ir darėme karjerą, ir kai kuriais Tų momentų net į galvą neatėjo „Aš nesugebėsiu“. Tik po to, žvelgiant atgal, apima keistas jausmas: „Iš kur pas mane tiek jėgų?“. Nes Tu priėmei sprendimą PASIKLIAUTI SAVIMI.

Mes, žmonės, taip sutverti – daug kas mums atrodo neįmanoma tol, kol kažkas kitas to nepasiekia. Bet lubų nėra. Jei jos būtų, kaskart, vykstant Olimpiadai, nebūtų pamušami ankstesnieji rekordai. Ir mes dabar negyventume geriau negu gyveno žymiausi pasaulio valdovai – tik pagalvoki, ką Julius Cezaris atiduotų už skrydį Ryanair lėktuvu, o Kleopatrą už tai, kad vienu Google mygtuko paspaudimu galėtų prieiti prie 4/5 visos pasaulio informacijos…

Nesvarbu, kas Tu bebūtum ir kokį pasirinkimą būtum priėmęs: auginti vaikus, skristi į Mėnulį, kovoti už lygias teises ar kepti geriausią „Sodžiaus“ pyragą Lietuvoje, svarbiausia – žinoti, kodėl tai darai ir jaustis tvirtai savo pasirinktame laimės kelyje.

 

 

 

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).