proTINGĖK

Mėnulis atranda Žemę: vasaros diena buteliuke3 min read

14 rugpjūčio, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Mėnulis atranda Žemę: vasaros diena buteliuke3 min read

Reading Time: 2 minutes

– Mano piešiny bus saulėta diena, kai žydi gėlės, o danguje daug baltų debesų, – Pakruojo dvaro parfumerės Rasildos paprašyta apibūdinti, kokį paveikslą norėtų nupiešti kvapu, nė nemirktelėjusi išpyškino mūsų keturmetė Luna.

Pasirodo, didžiajai daugumai į Pakruojo dvaro Parfiumerinės edukacijas užsuksių lankytojų būtent toks metodas – paveikslo įsivaizdavimas – geriausiai padeda atsirinkti čia pat gimstančiam aromatui naudojamus eterinius aliejus.

Kai su šeima nusprendėme praleisti naktį Pakruojo dvare, rinkomės iš gausaus užsiėmimų ir ekskursijų sąrašo, bet parfumerio mokymai buvo Lunos pasirinkimas Nr.1.

Laimes dieta Patreon banner

Tiesą pasakius, šiek tiek nuogąstavau, ar ji turės kantrybės gerą valandą praleisti uostydama, derindama, lygindama kvapus, nes man atrodė, kad tai – „suaugusiųjų reikalai“. Bet dukra… net drebėjo iš to nekantrumo! Pasirodo, mūsų mažei visas tas aliejų ir kvapų maišymas labai artimai siejasi su Harrio Poterio šutvės reikalais. Ir ji, tiesą pasakius, neklydo – patirtis buvo magiška.

Visų pirma dėl to, kad parfumerinė Pakruojo dvare buvo atidaryta dar XIXa. Iš Paryžiaus į Lietuvą giminačių parkraustytas baronas Leonas von der Roppas susižavėjo vietine kilminga mergina ir pasiryžo jos širdį užkariauti kvepalais. Kadangi kvepalams sukurti reikėjo šį meną išmanančio žmogaus, pasisvečiuoti ir parodyti Lietuvos grožį jie pasikvietė pažįstamą parfumerį Žaką. Vis dėlto, nepaisant to, kad kurdamas kvepalus Žakas panaudojo visą savo talentą, baronui daugiau nei perpus jaunesnės simpatijos jais sužavėti nepavyko. Tačiau čia istorija nesibaigia – juk visos jos turi laimingas pabaigas! Žaką sužavėjo dvaras, jo sodai, kurio gėles parfumeris naudojo aromatų kūrime – čia jis pasijuto kaip namie. Netrukus apie parfumerį pasklido gandas ir visos aplinkinių dvarų ponios ir Pakruojo panelės tapo nuolatinėmis jo klientėmis. Trumpute turėjusi būti parfumerio viešnagė užsitęsė iki penkerių metų. O gal ir ilgiau… nes iki šiol parfumerinėje juntama ypatinga jo dvasia. Sakau tai ne veltui, nes išgirdęs, ką veiksime, pabandyti sukurti savo kvepalus užsimanė ir Povilas, kuris šiaip, išduosiu, į jokias edukacijas nesiveržia.

Taigi, Luna nusprendė, kad jos paveikslo žolė kvepės čiobreliais, rožėmis, citrinžole ir pelargonijomis, saulė turės apelsino kvapą, o balti debesys – vanilės. Povilas bandė aliejais nutapyti paveikslą, kuriame turėjo būti tamsus kambarys, viskis ir cigaras, o galiausiai, viską supylus į buteliuką, apsigyveno ir vienišas poetas. Mano aromate galėjai jausti artėjantį rudenį: daug sunkių, šiltų kvapų pynėsi su šalnos pakąstų lapų rūgštele…

Planuota valanda išsitęsė iki dviejų. Visiems buvo įdomu: Lunai smalsiausia buvo, kuriais aliejais galima kerėti, o kuriais gydyti – net edukacijai buvo parinkti švelnesni kvapai, atsižvelgiant į tai, kad joje dalyvaus vaikas. Tuo tarpu mes su Povilu aiškinomės, iš kokių šalių atkeliauja kurie aliejai ir rimtai įsikvėpėm kurti savo pačių kvapus, nes pasikvėpinę parsivežtais iš Pakruojo dvaro sulaukiame labai daug komplimentų.

Kam rekomenduotume čia apsilankyti?

– Šeimoms su šiek tiek ūgtelėjusiais vaikais – puiki dovana princesiško gimtadienio proga.- Įsimylėjelių porelėms ar jaunavedžiams – susikurti savo namų kvapui, pažinti vienas kitą per kvapus, kad rinkdami dovanų kvepalus daugiau niekada nesuklystų.
– Draugių kompanijoms – kaip pramogą mergvakariui, nes dvare galima ne tik kvepalus pasigaminti, daug sužinoti apie aromaterapiją, bet ir pasiburti… tačiau apie tai – kitąkart.

O dabar kviečiu žiūrėti naują MĖNULIS ATRANDA ŽEMĘ seriją:

Turinys paruoštas bendradarbiaujant su PAKRUOJO DVARU


Daugiau laimės dietų įrašų rasite čia.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).