proTINGĖK

Kodėl mes uostome savo bezdalus?2 min read

13 rugsėjo, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kodėl mes uostome savo bezdalus?2 min read

Reading Time: 2 minutes

Sakote, kas gali rašyti tokiomis temomis? Aš. Rimantė Kulvinskytė. Man kyla įvairūs klausimai. Ir, laimei, į juos beveik visada randu atsakymą.
Šis klausimas man kilo tuomet, kai pagalvojau, jog daugumai žmonių – slaptai ar viešai, jų išleisto šnipšto kvapas labai patinka. Ar bent jau nėra, kaip žemaičiai sako, priklus.
Nesakau, kad reiktų eiti ir nešti savo bezdalų vėliavos, bet mylėti save visą yra gerai. Juolab, kad bezda visi. Nuo karalių, prezidentų iki jūsų.
Taigi, kodėl mums patinka sava smarvė? Deja, išsamių gastroenterologijos tyrimų šiuo klausimu nėra, tačiau mokslininkai turi kelias hipotezes:
1) Mes lengvai pripratinamos būtybės. Ir kaip neprirasi, jei bezdame vidutiniškai 14 kartų per parą, ir išbezdame apie puse litro dujų (575 ml, jeigu tiksliau).
2) Gamtoje žinduoliųišlikimas priklauso nuo to, kaip gerai mes sugebame aptikti kitų gyvūnų kvapus. Savas ne toks jau ir svarbus. Jis yra savas, todėl mes jį ir ignoruojame (čia būtų galima suvesti kažkią paralelę tarp vyrų ir žmonų santykių, bet gal tiek to).
3) Kvapas jums gali būti priimtinas dar ir dėl to, kad gimėte bezdalių šeimoje. Taip taip. Jūsų sugebėjimas gaminti metaną – dujas, kurios yra viena iš sudedamųjų bezdalų dalių, priklauso nuo jūsų genetikos. Jeigu abu tėvai bezdaliai, yra 95% tikimybė, kad ir jūsų dujos bus itin aromatingos. Jeigu tik vienas iš tėvų yra smarvės bomba, jūsų šansai bezdėti smardžiai susitraukia iki 10%.
4) Jeigu jūsų šeimoje bezdėjimas nebuvo tabu ar stigma, galimas daiktas, kad esate pripratę prie stiprių kvapų ir tai jūsų nė kiek netrikdo.
Gera naujiena yra ta, kad rimtų bezdalių šeimų atžalos turi imunitetą stipriems kvapams. Bloga naujiena – jūsų draugams, jei jie paveldėjimo neturi, nepasisekė: jūsų smarvė juos žudys.


Norėčiau pridėti labai svarbų dalyką: jeigu kartais visada džiuginęs ar bent neliūdinęs jūsiškių bezdalų kvapas staiga pasidarys nemalonus, turėtumėte susirūpinti dėl savo mitybos ar gyvenimo būdo: pasikeitusį kvapą gali įtakoti greito maisto valgymas, per daug mėsos, kiaušinių, kopūstų ar riešutų, taip pat stebėkite savo medžiagų apykaitą, paįvairinkite racioną gerųjų bakterijų turinčiu maistu, jeigu tai nesiliaus, kreipkitės į medikus.

Taip pat skaitykite: 90 sekundžių išsiaiškinti, ar galite valgyti angliavandenius

Laimes dieta Patreon banner

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).