proTINGĖK

Kodėl boboms nereikia kiaušų?3 min read

19 sausio, 2021 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kodėl boboms nereikia kiaušų?3 min read

Reading Time: 2 minutes

Nuo pat vaikystės buvau supama stiprių moterų. Žavėjausi jomis, jų užsidegimu, drąsa daryti ir dar didesnė drąsa kalbėti. Bet man, dar vaikui, visada kliūdavo vyresnių dėdžių pasakymas: „Ta tai – boba su kiaušais“.

Dažniausiai taip būdavo sakoma apie daug pasiekusias, fainas, laisvas moteris, fiziškai stiprias merginas, mano drauges-sportininkes arba moteris, užimančias vadovaujančias pareigas.

Kiek save pamenu, buvau labai sąmoningas vaikas, gerbiantis suaugusiuosius, bet visada mėgstantis praktiškai patikrinti jų „teorijas“: esu ir bubį prie veido prisilipdžiusi, ir į kiemą išėjusi su tikslu ištirti, ar esu gražus žmogus, kuriam „net snarglys tinka“. Esu sesės higieninius įklotus rašalo pripylus ir su baltom kelnaitėm, kaip matytoje reklamoje, baletą šokusi – draugės prašiau stebėti, ar pasistebės tas rašalas.

Laimes dieta Patreon banner

Be va, kažkaip su tais kiaušais man, vaikui, informacija nesiklijavo: kur juos įsidėt, kaip juos nešioti, ir ką su jais daryti, kad jie veiktų kaip supermeno apsiaustas, o ne dalykas, kurį saugoti nuo sudužimo reikia???
Po tų svarstymų turėjo praeiti nemažai laiko, kad vieną dieną, dar viešint Balyje, susidurtų prasilenkiančios tiesės ir pagaliau suvokčiau: mums, „boboms“, kiaušų nereikia.

Tądien draugė mane atsivedė į didelę šventę – su vietinėmis Balio šventikėmis ir šimtu paties įvairiausio amžiaus moterų iš viso pasaulio šventėme gimdą. Taip taip – gimdą! Man, patikėkit, tuo metu tai tikrai nebuvo įprasta praktika. O štai tądien paaiškėjo, kad Rytų kultūrose gimda laikoma kuriančios kosmoso energijos įsikūnijimu, Motinos Žemės atitikmeniu mūsų kūne, mat ji gali sudaiginti, išnešioti ir dovanoti gyvybę. Iš čia, pasak baliečių, kyla ypatinga moters galia viską padauginti: šeimoje auginti meilę, pasitikėjimą, dovanoti saugumo jausmą, lūšnelę, savo šilumos dėka, paversti rūmais, o iš kirvio koto išvirti sriubą.

Jei apie gimdą klaustumėte mokslininkų, epetitai būtų kiek kitokie, bet ne ką mažiau liaupsinantys. Gimda, vidinis moters lytinis organas, yra stipriausias raumuo žmogaus kūne, nuo kriaušės dydžio galintys padidėti iki arbūzo. Gimdymo metu kai kurioms moterims kūdikį gimda išstumia be jokių jų pastangų – angliškai tai vadinama fetal ejection reflex. Spėjama, kad būtent šiuo būdu yra pagimdžiusios ir komoje gimdymo metu buvusios moterys. Gimda yra judrus organas: būdama mažojo dubens viduryje, ji gali pasislinkti atgal, jei padidėja šlapimo pūslė, pirmyn – jeigu padidėja storoji žarna, arba aukštyn – nėštumo metu. Gal iš ten atkeliauja ir nuostabi moters galia prisitaikyti?

Kalbant apie sėklides, tai nors jos ir atlaiko trynimąsi džinsuose, tilingavimą, vaikščiojant laisvėje ar meilų kepštelėjimą sekso metu, stipresnis smūgis į jas kiekvienam vyrui siejasi su didžiausiu gyvenime patirtu fiziniu skausmu. Ir tam yra paaiškinimas: sėklidės yra nervų galūnėlėmis apipintos, ir niekuo – nei riebalais, nei raumeniu neapsaugotos liaukos. Jos yra jautrios. Labai jautrios. Ir man jos labai patinka. Bet jeigu klaustumėte, ar man jų reikia, turėčiau mandagiai atsisakyti: ačiū, ne – aš jau turiu gimdą.
Tad, pabaigai, užtvirtiname: tam, kad moterys būtų stiprios, sumanios, išmintingos, iškalbingos, drąsios, sąmojingos, joms nereikia nieko papildomo. Jokių kiaušų. Mes jau esame PILNA komplektacija.

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).