proTINGĖK

Kelionė nepaliekant pėdsakų: KAUNAS4 min read

24 gegužės, 2021 3 min

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kelionė nepaliekant pėdsakų: KAUNAS4 min read

Reading Time: 3 minutes

Žinai tą jausmą, kai nori būti kažkur, bet tik ne čia? Tą jaudulį, kai krauni kelionių krepšį, norėdamas numatyti visus gyvenimo scenarijus? Lis, švies saulė, gal eisiu į teatrą ar valandai turėsiu apsimesti išeive iš Amerikos? Ką pasiimtum su savimi, jei žinotum, kad keliauji į negyvenamą salą?

– Pasiimčiau šeimos nuotrauką, – vienąkart, išgirdęs šį mano klausimą nusišypsojo specialiųjų pajėgų karys, o kai klausiamai pakėliau antakį, paaiškino, – Yra tūkstančiai būdų prasimanyti maisto, bet dažniausiai mus pražudo ilgesys.

Kelionių ilgesys. Iki pandemijos daugelis mūsų net nežinojo, kad egzistuoja toks jausmas. Nežinojome, kad galime ilgėtis dar nematytų vietų, nepažįstamų veidų, neragautų patiekalų. O gal ilgėjomės to vaiko savyje, kuris prabunda vos peržengus geležinkelio stoties slenkstį: kiekvienas žingsnis dovanoja nuostabą, už kiekvieno kampo slepiasi atradimo lobiai, o ir mes patys ten, kur mūsų nepažįsta, galime būti tais, kurių patys anksčiau nepažinojome.

Laimes dieta Patreon banner

Geležinkelio stotis man visada buvo viena viltingiausių vietų kiekviename mieste: čia susipina bėgiai, susikryžiuoja likimai, čia, kaip stoties kavinėje parduodami riestainiai, susiveja viltis, tikėjimas ir laukimas. Čia žmonių rankose gniaužiamos puokštės, portfeliai, lagaminai ar mažos kitų žmonių rankos įgauna visai kitą prasmę. Čia, kaip niekur kitur gyvenime žinai, kad, nusipirkęs bilietą, iš taško A nuvyksi į tašką B.

O, kad visa kita gyvenime būtų taip paprasta kaip kelionės traukiniu! O, kad visur, užsivėrus durims, su jomis kažkur horizonte dingtų Tavo pėdsakai.

– Traukinys į Kauną išvyksta dešimt valandų trisdešimt minučių, – mano mintis pertraukia pranešimas per garsiakalbius ir sau tyliai nusišypsau – Ar nebūtų nuostabu, jei vienai dienai visus galutinius kelionės taškus pakeistų LAIMĖ, IŠSIPILDYMAS, SĖKMĖ, SVEIKATA, MEILĖ, RAMYBĖ… „Traukinys į IŠSIPILDYMĄ iš pirmojo perono, pirmojo kelio išvyksta po penkių minučių“, „Traukinys iš MEILĖS atvyksta į antrąjį kelią“. Į kurį sėstumėt? Kuriuo atvykstantį pasitiktumėt? O gal net nereikia nieko pervadinti, o gal ir taip visi traukiniai veda į tas sielos stotis?

Šiandien, po ilgos petraukos nekeliavimo, važiavau traukiniu į Kauną. KELIONĖ, NEPALIEKANT PĖDSAKŲ. Taip pavadinau pusdienio atostogas laikinojoje sostinėje. Ne šiaip sau. Traukiniai – saugiausia ir žaliausia sausumos transporto priemonė. Jau treti metai, kaip į Kauną ir Trakus vyksta elektriniai traukiniai, kurie yra varomi elektros energija, pagaminta iš atsinaujinančių energijos šaltinių, tad keliaudami jais tausojate aplinką ir mažinate savo paliekamą CO2 pėdsaką planetoje. Prisipažinsiu – šį faktą sužinojau visai neseniai, ir jis mano meilę traukiniams dar labiau pagilino. Jei įdomu apie tai sužinoti dar daugiau, kviečiu užsukti į puslapį https://zalumolink.lt – čia rasite visą reikalingą informaciją.

Na, o kad kelionė būtų visai be pėdsakų, nusprendėme aplankyti žalumą, tvarumą ir ekologiją praktikuojančias skaniausias Kauno vietas, tad mielai dalinuosi jų sąrašu:

„Ridikas“. Pirmoji veganiška užkandinė Kaune, atvykstančius pasitinkanti vos išlipus iš traukinio. Čia pat, prie pirmojo kelio įsikūrusi nedidukė kavinė savyje talpina daugybę lobių: benuodėmius desertus, skaniausius gėrimus ir karštus veganiškus patiekalus.

– „Vilties“ vaistinės arbatinė (Laisvės al.100) – jau septyniolika metų šūkiu „Mūsų vaistas turi būti ir mūsų vaistas“ besivadovaujanti veganiška vieta, veganiškai kauniečius ir Kauno svečius maitino dar tuomet, kai tai nebuvo madinga. Išskirtinis bruožas? Unikalus interjeras, įspūdingi šviestuvai, nuostabi freska, sluoksniuotos tešlos bandelės su įvairiausiais įdarais,  pačių minkyta ir kepta duonelė, žaliavalgiams skirti kokteiliai, meniu pritaikytas ir sergantiems diabetu.

„Žalia pupa“ (Laisvės al.78) – kulinarinių idėjų virtuvė, mėgstantiems išbandyti patiekalus be mėsos, miltų, kiaušinių ir pieno. Pavargusiems nuo mišrainių ir alkaniems įspūdžių.

„Mokslo“ kavinė (E. Ožeškienės g. 7) – ne tik jauki vieta pasimėgauti kavos puodeliu, bet ir įdomių dalykėlių parduotuvė. Viskas, kuo čia prekiaujama, yra tik augalinės kilmės.

„Moksha“ (Vasario 16g. 6-1) – mažas restoranėlis Kauno širdyje, besispecializuojantis peskatarų (žuvies + veganų) meniu. Netradicinės kambučios, kimchi salotos, naminiai limonadai, veganiški desertai – niekas nepaliks pridėtinio cukraus pėdsako jūsų kūne.

„Čaika“ (Daukšos g.27) – krūvos Kaune gyvenančių bičiulių rekomenduota vieta – ypatingos atmosferos kavinė ir veganiškų desertų kepyklėlė.

Taigi, kviečiu ir jus sau pasidovanoti dienos išvyką į Kauną. Kviečiu ne važiuoti, o keliauti. Skirti laiko sau, knygai, stalo žaidimas, ilgiems pokalbiams, pokaičio miegui, tylos akimirkoms, meditacijai stebint vaizdus už lango ir svarstant, „o kas, jei jie lekia, o aš stoviu?“. Kviečiu keliauti be pėdsako, užnugary paliekant rūpesčius ir rutiną, ir po ilgo laiko dovanoti sau laisvę atrasti, dieną, kai vienintelis planas – traukinio bilietas.

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU LTG LINK

 

 

 

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).