proTINGĖK

Kaip svajoti 2021-aisiais (neužknisant savęs)4 min read

3 sausio, 2021 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kaip svajoti 2021-aisiais (neužknisant savęs)4 min read

Reading Time: 3 minutes

Kad ir ką besakytumėt, moksliniai tyrimai rodo, jog svajojantys ir planus kuriantys žmonės yra laimingesni ir pasiekia daugiau nei tie, kurie viską nurašo juodam kaimynų katinui, perbėgusiam kelią.
Kita vertus, žinau, kad svajoti užknisa. Užknisa, nes neretai, prisikurdami planų, save nuviliame: kai jie neišdega arba kai išdega ne taip, ne tada ir ne su tuo…

Todėl šiandien noriu pasikalbėti apie atsargų, bet vis tiek smagų svajojimą ir planavimą jau šiais, 2021-aisiais. Nestumiant savęs, nebaksnojant lazda, koja ar nerodant sau pirštu į tuos, „kuriems neva sekasi geriau“ (čia jau atskira tema, bet niekada nepamirškime – už viską mokama sava kaina).

Taigi. Nuo ko pradėti. Sakyčiau – nuo mažų pergalių. Nuo tikslų, kurie yra pasiekiami. O jau tuos mažulėlius miksuoti su didesniais tikslais. Pavyzdžiui, pažadėti sau kas rytą pasikloti lovą arba kiekvieną vakarą darbe palikti mažą sąrašiuką užduočių rytojui, kad dienos pradžioj nereikėtų svarstyti, nuo ko čia pradėjus.
Jei seksis su mažais tikslais, tai bus puikus startas – dovanosi sau jausmą, kad metus pradėjai sėkmingai, darbingai ir su lengvumu. Be to, išbraukti punktus iš darbų sąrašo yra laaaabai malonus jausmas. Ir už kiekvieną jų tu būtinai turi sau paplekšnoti per petį.

Laimes dieta Patreon banner

O kad svajonių niekas nedrumstų, sutelk dėmesį į tikslus, kurie priklauso tik nuo tavęs. Ne nuo tavo ciklameno, vaikino, anytos ar kaimyno. Nuo tavęs.  Ir vietoje to, kad užsibrėžtum tikslą „susirasti antrą pusę“, iškelk tikslą – daugiau socializuotis, naudotis aplikacijomis, dažniau inicijuoti pokalbius su nepažįstamaisiais, susirasti hobį ar įstoti į klubą – niekas nežino ir negali pasirinkti, kada sutiks savo meilę. Bet mes galime rinktis būti atviri meilei.

Galime būti atviri ir su savimi: nežinau, kaip jūs, bet aš nuleista galva turiu prisipažinti, kad karjeros tikslus ir pasiekimus visada vertinau labiau nei asmeninius. Tas pats ir su santykiais bei šeima. Treniruotė gali palaukti – dabar turiu darbinį skambutį. Keramikos pamokos? Na ne, vakarais man gerai rašosi. Norėčiau pasimokyti kovos menu… bet negi atimsiu laiką iš savo vaiko? Darbas, santykiai, šeima – viskas visada buvo svarbiau nei aš ir mano pačios savirealizacija. Nesakau, kad reikia pasaulį apversti aukštyn kojom, bet gal metas į savo tikslus pažvelgti kritiškiau. Padalinti juos kaip pyragą. Taip, šiemet galbūt nepasieksi viršininko kėdės, nesusižadėsi ar vaiko neišmokysi žaisti šachmatais, bet tai vis tiek gali būti geri metai. Gali atsikratyti žalingų įpročių. Išlįsti iš kiauto. Pasimokyti meilės sau. Visa tai svarbu. Net jei ir nesurašysi į CV.

O svajonių į CV kol kas niekas neprašo rašyti. Bet jei ir prašytų, nereikia bijoti svajoti plačiai. Daug kur esu nutrūktgalvė, bet su savo planais visada būdavau realistė. Koja patikrinu ledą, ant kurio lipu. O svajoti bijau, nes… svajoti bijojo daugybė mano šeimos kartų.  O kartais reikia. Net ne kartais, o dabar ir čia. Paklausti savęs, kaip atrodytų gyvenimas, kuriame būtum laimingas. Ką dirbtum, kiek uždirbtum, kaip rengtumeisi, ką jaustum, nubudęs ryte. Tam, kad gyventume, turime save išstumti iš komforto zonos. Ir geriau jau tai padaryti pačių mūsų pasirinkimu. Ne kažkieno kito. Svajok plačiai, bet būk realistiškas. Neplak savęs, jei kas nepavyksta, girk save už bandymą ir drąsą. Net jei tai ir mažiukai žingsniukai, jis vis tiek skaitosi.

Ir šiaip iš svajonių skaitosi tik tos svajonės, kurios yra TAVO. Ne nusižiūrėtos, ne perskaitytos žurnale ar Instagramo poste. Tai nėra tas kažkas, ką matydami laimingi būtų tavo tėvai, ar buvę klasiokai imtų pavydėti. Nesvarbu, kad teta Genovaitė nori, jog greičiau vestum, o draugams trūksta vakarienių kartu. Svarbu yra tai, KO NORI TU.
Susidaryk sąrašą dalykų, kurie svarbūs TAU. Tikslų, kurie svarbūs tau. Nes jeigu jie svarbūs tau, o ne kažkam, pasiekti juos tikimybė šokteli n-kartų.

O nuo čia jau – kaip vadovėliuose. Išdalink didelį tikslą į daug mažų, įgyvendinamų žingsnių, gabalėlių, planiukų – vardą gali sugalvoti pats. Vietoje “namų remontas” reiktų išsirašyti: darbų sąrašas, darbų samata, santaupų paskirstymas, kur galima sutaupyti, darbų planas, atostogos remontui/draugų pagalba… Taip, pakeliui į didįjį punktą, užbrauksi daug mažų punktelių.

Ir šiaip. Svajonių paskirtis nėra gąsdinti ar priversti užimti kovinę poziciją. Taip, kai kurios gali pareikalauti papildomų jėgų, bet tavo sąraše tikrai turėtų būti kažkas, dėl ko nekantrauji, spirgi, jauti, kad mėgausies kiekviena minute: kažkur nukeliauti, kažką pamatyti, nusileisti Alpėmis su oro sklandytuvu ar prisiauginti plaukus. Svajonių sąraše tiesiog privalo būti smagių dalykų.

Ir tegul viskas, ko tu nori ar bijai norėti, nes nežinai, ką darytum su ta laime… tegul viskas išsipildo.


Daugiau skaitykite čia.


 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).