proTINGĖK

8 įdomūs faktai apie šunis: ar juos žinojote?3 min read

3 gruodžio, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

8 įdomūs faktai apie šunis: ar juos žinojote?3 min read

Reading Time: 2 minutes

Mūsų geriausi draugai, tik su keturiomis kojomis. Kas? Taip, šunys. Ar ir jūs nesuprantate žmonių, kurie nemėgsta šunų? Tam turėtų būtų labai rimta priežastis. Jeigu tokių vis dėlto pažįstate – nusiųskite jiems šitus faktus. Gal pavyks pakeisti nuomonę, nes tikrai šiam pasauly yra mažai geresnių dalykų už šiltą, šlapią snukį.

 

  1. Ta graži ir drėgna nosyte

Šunų nosys šlapios dėl labai paprastos priežasties. Jų nosis išskiria specialias gleives, kurių pagalba jie gali suprasti kvapą! Drėgmė padeda įsisavinti chemines medžiagas, o tada, kai palaižo nosį, jis supranta, kad jūs valgote tą sumuštinį, kurio ir jis visai norėtų.

Laimes dieta Patreon banner
  1. „Titanikas“ ir trys šunys

Šunims tąkart pasisekė du kartus. Pirmoji sėkmė – tai likimas, nes jie plaukė pirmąja klase. O antroji – jie išgyveno! Tragišku metu, kuomet laivas pradėjo skęsti vieno šuns savininkas jį suvyniojo į antklodę, taip visiems sudarydamas vaizdą, kad neša kūdikį! Taip pat buvo išgelbėti ir dar du šuniukai. Kodėl dar niekas apie juos filmo nesukūrė?

  1. Jokio šokolado

Šokolade esantis ingredientas teobrominas gali būti mirtinas Jūsų šuniui. Šunų organizmas negali metabolizuoti teobromino, tad nurijus šokoladą, žarnyne gali susidaryti labai toksiškas kiekis, kuris gali tapti mirtinu. Todėl, kad ir kaip jau bežiūrėtų jis į jus, susilaikykite nuo pavaišinimo. Ir kitiems perduokite, kad to nedarytų.

  1. Aklasis ir jo geriausias draugas

Šuo tikrai yra geriausias žmogaus draugas. Labai puikus to įrodymas yra aklojo alpinisto kelionė į Apalačių taką, kurio aukštis 3.5 km virš jūros lygio! Jį visą kelionę, tai yra net 8 mėnesius, lydėjo vedlys šuo. Dabar jau turbūt galima sakyti – šuo alpinistas.

  1. Šunys turi tris vokus

Daugeliui tai tikrai bus naujiena. Ir tie, kurie neturi šunų ir tie, kurie juos turi. Klausimas Jums – žinojote, kad Jūsų augintinis turi tris vokus? O va taip. Ji vadinama niktuojanti membrana,  jos užduotis – sudrėkinti, valyti ir saugoti. Tad ji tikrai labai svarbų darbą atlieka! Ar dabar puolėte tikrinti šio fakto?

  1. Koks protingas!

Jūsų šuo yra protingas, kaip maždaug dviejų metų vaikas! Niekad nepagalvojote, kodėl tokio amžiaus vaikai, atrodo, kad turi ypatingą ryšį su šeimos šunimi? Taip gali būti todėl, kad jie tiesiog turi daug bendro  ir… SUSIKALBA. Šuo supranta maždaug 250 žodžių ir gestų. O daugiausiai žodžių, tiksliau 1022 suprantantis šuo yra border kolis Chaseris.

  1. „Nu greičiau, kakok“

Kai vis trepsite ir laukiate, kol Jūsų mielas šuniukas atliks savo reikaliukus lauke jis labai kruopščiai renkasi geriausią vietą tam. Ir tai, būna, užtrunka. Tai vyksta todėl, kad jie nori kakoti lygiagrečiai su Žemės magnetiniu lauku. Ir tam renkasi Šiaurės-Pietų ašį.

  1. Paglostyk

Paglostyti šunį iš tikrųjų gali būti naudinga jūsų fizinei ir psichinei sveikatai. Jeigu 15 minučių glostysite šunį, sumažės kraujospūdis, streso būsena, depresijos jausmas. Ir tai puikiai padeda nesijausti vienišam. Tad jei paskutiniu metu jautiesi vienišas, ieškai kompanijos, pasvarstyk apie amžinai ištikimą ir visada mylintį bičiulį, kuris tavęs laukia gyvūnų prieglaudoje

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).