PODCAST

Pokalbis apie laimę su filosofu, rašytoju Kristupu Saboliumi2 min read

13 liepos, 2019 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Pokalbis apie laimę su filosofu, rašytoju Kristupu Saboliumi2 min read

Reading Time: 2 minutes

„Beje, perspėju: manau, laimė yra pervertintas dalykas, todėl jos nei ieškau, nei siekiu“, – sutarus dėl interviu tiesioginiame LRT radijo eteryje brūkštelėjo filosofas, rašytojas, vertėjas, Vilniaus universiteto filosofijos fakulteto profesorius (aaa! PROFESORIUS) ir Masačusetso technologijų instituto afilijuotas mokslininkas Kristupas Sabolius.
„Labai gerai :D“ – atsakiau ir pagalvojau, kad uch, kaip bus įdomu. Taip galvodama, aš net nenutuokiau, kad bus TAIP įdomu. Kristupas, kurio studijų laukas yra vaizduotė, tikrai žino, kaip ją sujautrinti, užburti ir vesti keliais, kuriais ji nėjo. Pokalbis buvo nuostabus ir norėčiau, kad būtų buvęs ilgesnis.
Kviečiu klausytis, o žemiau pridedu Kristupo atsineštas dainas ir didžių filosofų mintis apie laimę.

Caetano Veloso „Nine out of Ten“ filosofui siejasi su džiaugsmu būti akimirkoje.

—-

Zélia Barbosa „Funeral do Lavrador“, pasak Kristupo, primena, kad gyvenimas yra visoks, ir kad reikia galvoti apie tuos, kuriems pasisekė mažiau. Net tuomet, kai tai kelia liūdesį.

——
Tom Zé – „O Motobói e Maria Clara“ – mėgiamiausia trimetės Kristupo dukros Patricijos daina. Dar eidamas LRT koridoriais, Kristupas pasakoja, kad su mažąja dažnai mėgsta žaisti žaidimą „O dabar įjunk savo mėgiamiausią dainą“, ir pakaitomis klausytis įvairių kūrinių.

Laimes dieta Patreon banner

FILOSOFAI APIE LAIMĘ

Sokratas: Laimė ateina ne iš išorės ar apdovanojimų, o vidinių pergalių.

Konfucijus tikėjo gerų minčių galia ir yra pozityvaus mąstymo tėvas. Jis tikėjo, kad pozityvios mintys turi įtakos jausmams ir poelgiams

Stoizmo atstovas Seneka: Ne norėk daugiau, o išmok džiaugtis mažesniais dalykais

Lao Tzu: Jei gyveni praeityje, esi depresuotas, jei ateityje – stresuotas, o jei dabartyje – laimingas.

Jo sekėjai tikina, kad laimingiausi mes tada, kai darome kažką, kas visiškai okupuoja mūsų mintis: dalyvaujame įdomiame pokalbyje ar mylimės.

Matematikos, mokslo ir logikos mylėtojas Bertrand Russel: Būti apdairiam pasirinkimuose, ypatingai, meilėje, yra laimė.

Ūsuotasis nihilistas Friedrich Nietzsche: Laimė tai įtaka, kurią mes turime savo aplinkai ir gyvenimui.

Liberalizmo titanas John stuart Mill vadovavosi senovės graikų išmintimi: Aš išmokau siekti laimės apribodamas savo troškimus, o ne vaikydamasis jų.

Danų filosofas Sorenas Kierkegaard tikina, kad laimė ateina tada, kai aplinkybes nustojame matyti kaip problemas, ir paverčiame jas patirtimi. Vietoje to, kad burbėtume, turime pabandyti kuo daugiau pasiimti iš vadinamosios problemos ar susidariusios situacijos – laimė yra sprendimuose ir patirtyse

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).