PODCAST

Pokalbis apie laimę: ko galima išmokti slaugant mirtinus ligonius?1 min read

17 rugpjūčio, 2019 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Pokalbis apie laimę: ko galima išmokti slaugant mirtinus ligonius?1 min read

Reading Time: < 1 minute

Tai buvo pirma mano vesta radijo laida, kurios metu verkiau. Ne iš nevilties ar gailesčio, o šviesumo. Šviesumo mano pašnekovės – Pal. Kun. Mykolo Sapočkos hospiso savanorių koordinatorės Aušros Taločkaitės. Šviesumo jos istorijų, atsineštų iš vietos, apie kurią daugelis nėra girdėję, o tie, kurie galbūt ir girdėjo, nelinkę apie ją kalbėti.
Hospisas rūpinasi tais, kuriems medicina padėti jau nebegali. Čia žmonės atvažiuoja laukti savo iškeliavimo. Žodžio „mirtis“ čia niekas nevartoja. Hospiso savanorių tikslas – palengvinti ir prašviesinti paskutines ligonių dienas, galbūt – net išpildyti paskutinius jų norus. Ir tai – nebūtinai skrydis oro balionu, kartais pakanka atnešti stiklainį šalto oro tam, kuris metus nebuvo lauke, ant krūtinės padėti rudens lapų ar leisti pasimatyti su šunimi, kuriuos atsivesti draudžia įprastos gydymo įstaigos. Bet ką aš čia pasakoju, paklausykit.

P.S.
O jei kils įkvėpimas padėti savanoriaujant, paremti bet kuo – nuo daržovių, sauskelnių ar pagalba ne tik slaugant ligonius, bet tiesiog skutant bulves ar ravint hospiso sodą, nedvejodami kreipkitės į hospisas.lt

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).