PODCAST

Kaip atsikratyti nuoskaudų, pykčio ir nerimo?2 min read

23 liepos, 2020 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Kaip atsikratyti nuoskaudų, pykčio ir nerimo?2 min read

Reading Time: < 1 minute

Ar tiesa, kad esame išmokyti turėti rūpesčių, nes be jų tiesiog nebeturime apie ką kalbėti? Kaip nukeliauti iki problemų ištakų, kokius klausimus sau užduoti, kai ima kankinti nerimas? Paprasti savistabos pratimai, leisiantys gyventi ne kitų, o savo gyvenimą ir sugrąžinsiantys kasdienybės džiaugsmą. Praktiški laimės receptai, paprasti ir efektyvūs įrankiai – iš „Savilyderystės studijos“ įkūrėjos, lavybininkės Ingridos Gereksonės lūpų.

Iš tiesų Ingridos patarimai ir įžvalgos man buvo tikra atgaiva – visada nudžiungu, kai į rankas man įduodami įrankiai, o ne apvalios, viską ir nieką kartu reiškiančios frazės. Mano pašnekovė man atvėrė akis vienu vieninteliu klausimu: „Ar žinai, kad pasaulyje egzistuoja trijų rūšių reikalai: mano reikalai, kitų reikalai ir visatos reikalai?“

Visatos reikalų, pasak Ingridos, nė vienas mūsų įtakoti negalime: tai ir gamtos stichijos, ir karai, ir epidemijos. O nuolatinis kalbėjimas apie juos, nenutrūkstamas informacijos srautas gali tik padidinti vidinę frustraciją.

Laimes dieta Patreon banner

Kitų reikalų, tiesą pasakius, taip pat valdyti neturime kaip, nors mums gali atrodyti ir atvirkščiai. Juk kitų reikalai yra jų gyvenimai, sprendimai, nuomonės, dalykai, kurių mūsų artiemieji nepadaro, bet, mūsų didžia nuomone, turėtų daryti.
Smagiausia, o gal liūdniausia tai, kad visada, kai jaučiame stresą, dažniausiai esame kitų reikaluose: pykstame, bambame, kuriame scenarijus galvose, nors tam nelabai yra prasmės.

Užsisukę kitų reikaluose, pamirštame vieną vienintelį dalyką, kuriam galime padaryti įtaką – savo pačių reikalus. „Kol tu gyveni kitų gyvenimus, kas gyvena tavąjį?“ – kvatodamasi klausia moteris, ir tada daugybė taškų susideda ant i.
Kviečiu klausytis ir išgirsti. Pažadu, gausite akinius su daug ryškesniu pasaulio vaizdu. Ir galbūt tiksliau žinosite, kaip susidoroti su ramybės neduodančiais skauduliais.

Primenu, kad LAIMĖS DIETA LRT radijo eteryje skamba kiekvieną ketvirtadienį, po vidudienio žinių. Laida kartojama ketvirtadieniais po 18 valandos žinių.

 

Daugiau Laimės dietos tinklalaidžių galite rasti čia.
Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).