PODCAST

10 Indrės Stonkuvienės laimės receptų3 min read

21 birželio, 2019 33 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

10 Indrės Stonkuvienės laimės receptų3 min read

Reading Time: 2 minutes

Nebijokime kalbėti apie laimę. Kalbėti apie laimę, rodosi, yra toks pat tabu, kaip kalbėti apie pinigus, nes vos tik pasakai, kad esi laimingas, aplinkiniams kyla įtarimas: „Ta prasme?! Ką tu jau čia tokio darai, kad tau jau wow wow wow?“. Kad esu laiminga, pasakyti pati sau ir garsiai, išdrįsau tik prieš metus.

Išjauskime laimę. Laimė, mano suvokimu, dažnai yra momentinis jausmas, ir mes arba nespėjame ja pasidžiaugti, arba nesuvokiame, kokie laimingi esame, ir tą laimę leidžiame užgožti ar į antrą planą nustumti kitiems reikalams. Man patinka sustoti ir apsižvalgyti, o apsižvalgius padėkoti.

Sėkme skanu dalintis. Kalbėdama apie laimę noriu įkvėpti ir kitus žmones, kad tik išmokus džiaugtis kitų sėkme, kitų laime, laimė aplankys ir tave patį. O jeigu būsi piktas, ir sėkmė tave vis tiek aplankys – kas bus su tavimi tuomet, kas iš to gėrio, kai dalintis juo neturi su kuo.

Laimes dieta Patreon banner

Savianalizė ir savistaba padeda augti. Dienoraštį pradėjau rašyti nuo antros klasės, o nuo paauglystės – laiškus sau. Jau tuomet pradėjau padėti sau ir dirbti su savimi. Kiekviena mano veikla ar kiekvienas mano kurtas projektas visų pirma buvo pagalba man pačiai. Labai svarbu išsianalizuoti ir suvokti, kas kiekvienam mūsų teikia laimę. Mylėti save nėra arogancija – tai būtinybė.

Jeigu jūsų pasauliui netinku tokia, kokia esu, susikursiu savo pasaulį. Šiuo principu vadovaudamasi susikūriau #moterųpasaulyje. Galvojau, kad tai tik mano jausmų atspindys, bet paaiškėjo, kad yra tūkstančiai moterų, kurios išgyvena ir jaučiasi taip pat. Aš ne viena. Ir tiek metų davusi, dabar turiu didelį grįžtamąjį palaikymą.

Vadovaukis pirmu impulsu, pirmąja emocija. Mano vaikai man dažnai primena, kokia buvau iki tol, kol suaugau. Jiems natūralu padėti krepšius nešančiam žmogui, ar norėti namo parvežti stotelėje sėdinčią močiutę – jie neturi baimių ar abejonių, ir neleidžia joms savęs stabdyti. Ir aš taip neriu visur.

Mažiau savicenzūros. Jeigu aš nebūčiau tuo, kas esu, jeigu, būčiau iš fabriko, kuriame gamina moteris, darančias „tai, kas joms derėtų“, jeigu neišjausčiau, jeigu nepadėčiau, šiandien neturėčiau to, ką turiu dabar. O turiu labai daug.

Išgyvenk emociją, kuri tave užpuola. Jeigu noriu verkti – verkiu, jeigu noriu juoktis – juokiuosi, jeigu noriu rėkti – išsirėkiu. Emocijų yra daug ir visokių, ir mes jas turime išjausti. Visada sau leidžiu išsiverkti ir išsibūti, nes kaip gali pradėti dalyką kito nepabaigęs?

Pasimatymai su savimi. Tik neseniai suvokiau to gėrį. Mes nebūname vieni ne dėl to, kad tam neturime laiko, bet dėl to, kad bijome būti su savimi. Kaip gauti laiko sau? Aš šeimai pasakau, kad man „susitikimas“, o su kuo – nesakau…

Viso pokalbio įrašas – žemiau.
Noriu priminti, kad „Laimės dieta“ LRT radijuje skamba ketvirtadieniais 12:12 val., o kartojama sekmadieniais 18:00. Laidos įrašus galite rasti platformose Spreaker.com, Spotify, Google Podcasts ir LRT Mediatekoje.

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).