MIEGAS

Patalynės priežiūra: kaip dažnai skalbti?3 min read

30 birželio, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Patalynės priežiūra: kaip dažnai skalbti?3 min read

Reading Time: 2 minutes

Yra gyvenime klausimų, į kuriuos, rodos, žinome visus atsakymus, bet leiskite jus nustebinti. Stebinti tikrai nepradėsiu teigdama, kad keisti patalynę ar ją skalbti yra vienas tų darbų, kurių nė vienas mūsų nesiveržia daryti nuo krūtinės raudamasis plaukus ir šaukdamas „aš pirmas“. Jeigu jums tai patinka, prašau, užsimerkite ir paaukokite tris sekundes laiko mintimis atsiųsdamas to patikimo visiems, kas skaito šį straipsnį.

Nuvilkti, išskalbti, užvilkti. Kaip dažnai šie trys žodžiai turėtų skambėti mūsų dienotvarkėje?

Nors velnias ir gundo sakydamas, kad nedega tas patalynės pervilkimas, vis dėlto, patalynės ekspertai tikina, kad jos laimei ir ilgaamžiškumui, kaip ir viskam kitam, reikalinga pastovi rutina.

Miegodami mes nuo savęs nubarstome krūvą negyvų odos ląstelių – kaip kokie kristūs iš vieno kūno kasnakt pamaitindami milijonus patalynės erkučių. Taip mūsų guolis tampa rojumi bakterijoms, kurios ne tik gali įsisukti į mūsų plaukų folikules, prisidėti prie aknės suvešėjimo, bet ir iššaukti odos sudirgimus.
Taigi, koks tas stebuklingas skaičius? Namų priežiūros specialistai tikina, kad keisti patalynę dukart per mėnesį yra visai pagirtina. Tačiau yra ne viena priežastis, kodėl tai daryti turėtumėte dažniau:

Laimes dieta Patreon banner

– Vasarą tai patartina, nes mes daug labiau prakaituojame.
– Jei miegate be pižamos.
– Jei į dušą einate rytais, o ne vakarais.
– Jei sergate.
– Jei mėgstate valgyti lovoje.

Dar vienas požymis, kuris išduoda, kad per retai skalbiate patalynę – nuolatinis jausmas, kad esate peršalęs: neišsimiegate, esate pavargęs, nepaleidžia sloga, skauda galvą. Gali būti, kad tai – alergijos dulkių erkutėms požymis, kurį, gera žinia, galite tiesiog išskalbti iš savo gyvenimo.
Jei jau prakalbome apie alergijas, tai norint jų išvengti, reiktų patalinę skalbti ne mažiau nei 60 laipsnių temperatūroje. Žinoma, pažiūrėkite į priežiūros etiketę ir įsitikinkite, kad jai toks karštis tinka, kitaip patalynė tiks tik lėlės lovai. Na, o jei norite išvis pasijusti kaip buržujai, patalynę dar ir išlyginkite: nužudysite visus mikroorganizmus ir miegosite kaip viešbučio lovoje.

Beje, jei esate iš tų, kurie vos prabudę turi žūt būt pasikloti lovą taip, kad nuo jos atšoktų kamuoliukas, patarčiau šiek tiek atsipalaiduoti leisti patalynei pagulėti sujauktai, be užkloto – taip ji išgarins per naktį susigėrusią drėgmę.


Laimei, užklotų nereikia skalbti taip dažnai kaip užvalkalų, mat jie gyvena kojūgalyje ir neturi tiesioginio kontakto su oda. Jeigu jau miegate su kažkokiu minkštu dekučiu, jį skalbti reikėtų taip pat dažnai kaip ir užvalkalus. Tiesa, skalbdami pagalvių užvalkalus, nepamirškite jų išversti – taip ilgiau išsaugosite spalvą nenublukusią.

Aš žinau, kad keisti patalynę – ne pati fainiausia veikla gyvenime, bet tą nefainumą labai greitai ir lengvai įveikia jausmas, kai atsiguli į švarutėlę lovą. Jaukus, kvepiantis, sveikas guolis vertas kiekvienos minutės jūsų pastangų.


Daugiau skilties MIEGAS straipsnių rasite čia.

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).