FEATURED SANTYKIAI

VERTA: Porų žaidimas, kurį išbandė Fausta ir Andrius2 min read

24 balandžio, 2021 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

VERTA: Porų žaidimas, kurį išbandė Fausta ir Andrius2 min read

Reading Time: 2 minutes

Draugystę stiprina ne tik mažos dovanėlės, bet ir žaidimai. Neseniai mano LRT radijuje, LAIMĖS DIETOJE, kalbinta Edita Mildažytė buvo atvira, kad judviejų su vyru Gintu meilės kurstyme labai didelę ir svarbią rolę atliko žaidimai: kostiumų vakarėliai, pasiskirstymas rolėmis, durniavimas ir savo vidinių vaikų išvedimas pasivaikščioti. Laidą su Edita galite išgirsti ČIA.

Mudu su Povilu taip pat turime savo pasimatymų tradiciją: kai esame dviese, nekalbame apie vaiką ir darbus. Ir kitus žmones. Kartais dalijamės idėjomis, kuriame filmų scenarijus arba brainstorminame niekam nereikalingus buitinius prietaisus. Šiek tiek ne į temą, bet kas indaplovėje sugalvojo tą užbaigto plovimo signalą? Kurių velnių? Mane jis visada pažadina vidury nakties.

Jeigu nežinote, apie ką kalbėtis su savo antrąja puse, turiu jums paruoštukų, kurie tiks ne tik pokalbiui su vyru, bet ir kitokiems pokalbiams su draugais bei tėvais – savuosius visai kitoje šviesoje pamačiau. Temas pokalbiams rasite ČIA.
Na, o dabar prie to, kas parašyta antraštėje.

Laimes dieta Patreon banner

Anądien žurnalistės, „Užkalnio žurnalo“ redaktorės Faustos Marijos Leščiauskaitės Instagram profilyje pamačiau žaidimą „6 daiktai“. Fausta pasakojo, kad jiedu su gyvenimo partneriu, žurnalistu Andriumi Užkalniu planuoja jį išbandyti, ir po kurio laiko pasidalino rezultatais.

Pagrindinė žaidimo taisyklė – nesitarus su partneriu, nupirkti jam daiktus pagal šias kategorijas.
– Mėgstamas antrosios pusės gėrimas.
– Mėgstamas antrosios pusės užkandis.
– Mėgstama spalva.
– Kažkas reikalingo.
– Kartu nuveikti.
– Kas Tau primena tą žmogų.

„Labai patiko šitas žaidimas. Iš pradžių abu į jį žiūrėjom taip su šypsena. Bet iš tikrųjų čia labai geras dalykas – skiri laiko galvoti apie tą žmogų, prisimeni gerus dalykus. O sugalvoti nėra taip lengva, ypač kai idėja yra nupirkti ne kažkokius labai brangius daiktus. Mes buvome nusistatę maždaug 60 eurų vieno žmogaus biudžetą. Traukėme daiktus po vieną ir aiškinom vienas kitam, kodėl išrinkom, “ – savo Instagram paskyroje @fausta_marija rašo Fausta.

Kviečiu pažvelgti į daiktus, kuriuos juodu su Andriumi vienas kitam išrinko.

Bendros veiklos stiprina porų santykį, mažina streso lygmenį, nerimą ir baimių vystymąsi.
Baylor universiteto Teksase atliktas tyrimas, kuriam vadovavo daktarė Karen Melton, rodo, jog žaidžiant stalo žaidimus, partneriams išsiskiria oksitocinas – laimės hormonas, atliekantis didelį vaidmenį formuojant ryšius. Įdomu tai, kad tyrime dalyvavusioms poroms buvo parinktos dviejų tipų veiklos: vienos žaidė stalo žaidimus, kitos lankėsi porų piešimo pamokose. Oksitocinas po valandos žaidimo pakilo visiems tyrimo dalyviams, tačiau vyrų, kurie užsiėmė tapyba, kraujyje jo buvo 2-2,5 karto daugiau nei kitų dalyvių.
Taigi, po seselėmis ir daktarais, studentais ir bibliotekininkėmis, po įdomių apklausų ir 6 pirkinių kviečiu išbandyti tapybą.

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).