DARBAS

Produktyvumas. Pamoka Nr.1: grūdai ir pelai2 min read

9 sausio, 2020 < 1 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Produktyvumas. Pamoka Nr.1: grūdai ir pelai2 min read

Reading Time: < 1 minute

Aš esu išsiblaškiusi. Esu taip įsiblaškiusi, kad kartą net batus į šaldytuvą įdėjau. Mano galvoje vienu metu verda tūkstančiai minčių, ir atidaryta mažiausiai 25 tab’ai. Tokia realybė veda tik į nesibaigiantį stresą ir nuolatos lydintį nuovargį, tad Naujų metų naktį prižadėjau sau išmokti… dirbti ir daryti dalykus. Nesimėtant ir netrypčiojant vietoje. Noriu savo kelione į organizuotą gyvenimą, kuriame darbai tirpte tirpsta, dalintis su jumis, tad kiekvieną savaitę LAIMĖS DIETOJE laukite naujų, gerai žinomų, mokslininkų atrastų ir praktikoje išbandytų produktyvumo pamokų.
Jei jau norisi, kad gyvenimas primintų pasaką, pirmiausia, kaip pasakoje, reikia išmokti atskirti grūdus nuo pelų. Bet kuris darbų sąrašas, ilgesnis ar trumpesnis, turi svarbių ir ne tokių svarbių užduočių. Jeigu su darbais dorosies iš eilės, gali baigtis tuo, kad pramindžiukuosi prie kažko, kas nėra skubu, o dieną pabaigsi su per nugarą varvančiu prakaitu, nes nespėjai su degančiu reikalu.
Be to, neišsigryninę svarbiausių dienos darbų, mes save stumiame į trypčiojimo nuodėmę: kai visomis įmanomomis priemonėmis stengiamės atidėti sunkų/nuobodų/užknisantį/bjaurų darbą.
Taigi, dienos pradžioje skirkite kelias minutes peržvelgti savo darbų sąrašui ir išskirkite 1-3 darbus, kurie turi būti padaryti iki vakarienės namie.
Darbų prioritetizavimas yra labai svarbus siekiant gerų rezultatų. Čia koja kojon eina veiksmingumas ir efektyvumas. Veiksmingumas – tai dalykų darymas teisingai, efektyvumas – teisingų dalykų darymas. Tad patys produktyviausi žmonės dirba ties didelę vertę turinčiomis užduotimis, kartu užtikrindami, kad jas atlieka geriausiu įmanomu būdu.
Šitoje vietoje turėčiau pridurti, kad išmokusi atskirti grūdus nuo pelų, supratau, kad dalį užduočių, kurios nepriklauso nuo manęs, galiu deleguoti ir taip sulėtinti žiurkių lenktynes. Pripažinti sau, kad Tu neprivalai padaryti visko vienas pats, yra taip pat labai svarbu produktyvumui. Bet apie tai plačiau – kitose pamokose.

 

 

Laimes dieta Patreon banner
Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).