DARBAS

Laimės receptas, kurį galite nusižiūrėti nuo „Aerosmith“3 min read

16 gegužės, 2020 2 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Laimės receptas, kurį galite nusižiūrėti nuo „Aerosmith“3 min read

Reading Time: 2 minutes

Tam, kad kurtum milijonus širdžių užkariavusias dainas ir metai iš metų surinktum pilnas arenas gerbėjų, reikia nebijoti… nebijoti ko? Apie tai sužinojau visai neseniai ir noriu su jumis pasidalinti.

Viename interviu žmogus, kurio visą spintą svajoju apsirengti, žmogus Steve’as Tyleris, grupės „Aerosmith“ lyderis prisipažino, jog tam, kad gimtų hitai, jie kartą per savaitę rengdavo ypatingus susirinkimus.

Susirinkimai vadinosi „Dare to suck“. Pažodžiui gal ir neišversim, bet mintis tame, kad reikia išdrįsti susimauti, apsijuokti, apsigaidinti, if you wish. Taigi į tuos susirinkimus kiekvienas iš grupės narių privalėjo atsinešti 10 absurdiškiausių idėjų. Idėjų, kurios iš pradžių gali sukelti nuostabą, idėjų, kurios gėdingos, kvailos, nesąmoningos, nieko nežadančios, žodžiu, svarbiausia – dalintis paminant nesėkmės baimę.

Steve’as pasakojo, kad tokia patirtis – itin apdovanojanti. Jausmas toks, lyg grįžtum į ankstyvą vaikystę, kai sakyti tai, kas šauna į galvą, dar nebuvo baisu, kai galėjai fantazuoti iki mėnulio ir atgal. Arba iki Palangos ir atgal, kaip sako Luna.

Laimes dieta Patreon banner

Iš savo patirties galiu pasakyti, kad kartais save sustabdau net neparašius sakinio. Rodos, kaip čia ta idėja nuskambės, kaip atrodys ta ar ana dialogo eilutė. Bet esmė tame, kad NIEKAS NEMATO. Nemato, ką tu parašei kompiuteryje, negirdi, ką pagalvojai, negali nuspėti, ką planuoji. Jeigu išdrįsi susimauti prieš save, pamatysi, kad čia tikrai nieko tokio. Atsivers kitos planetos, kitos dimensijos, kiti kūrybiškumo klodai. Be to, iš savo patirties galiu pasakyti, kad nebijojimas apsijuokti užtarnauja labai didelę aplinkinių pagarbą ir pasitikėjimą.

Visi susimauna. Ir geriausieji. Ir profesionalai. Visi anksčiau ar vėliau paslysta, apsijuokia, pasako nesąmonę. Ir ką. Gyvena toliau. Žinoma, kai tai nutinka neplanuotai, gali būti ir nesmagu, tad užbėkite įvykiams už akių ir pabandykite susimauti sąmoningai. Jausmas bus visai kitas, be to, pamažu prisipratinsite prie nepatogumo. Daryti bombą į baseiną baisu tik pirmąkart. Bet mūsų smegenys taip sutvertos: dažnai patirdamos ar išgyvendamos jausmą, nesvarbu, ar tai būtų euforija, ar baimė, prie jo pamažu pripranta, tad šią savybę tikrai galite išnaudoti savo naudai.

Mes su Povilu net turim tokį susitarimą: visus į galvą atėjusius bajerius, nesvarbu, kokie nesąmoningi, lėkšti, žiaurūs, nekorektiški ar mediniai jie būtų, visus iki vieno mes privalome pasakyti vienas kitam garsiai. Įsižeisti draudžiama, bet galima duoti balą už bajerio gerumą. Sakyčiau, toks susitarimas ne tik drąsina, jis išlaisvina bei veikia kaip humoro lavinimo priemonė: matai, kas skaniai susivalgo, matai, kas nepatogu net ir tavo artimiausiajam. Žodžiu, DARE TO SUCK.
Pažaiskit, pasilavinkit, pagalvokit, kokiam neskraidančiam gyvūnui padovanotumėt sparnus, kaip idiotiškiausiai norėtumėt atšvęsti savo gimtadienį, kokiu juokingiausiu būdu norėtumėt atkeršyti savo priešams ar apie ką būtų jūsų karantino hitas. DARE TO SUCK, mano meilės, DARE TO SUCK.

O čia – viena dainų, gimusių iš DARE TO SUCK susirinkimo.

Laimingas horoskopas: Paklausyk: muzika Tavo Zodiako ženklui

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).