DARBAS

LAIMĖ DIRBTI: Parduotuvėje jaučiasi čia kaip namuose: „Manimi rūpinasi, esu išklausoma.“6 min read

3 rugsėjo, 2020 5 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

LAIMĖ DIRBTI: Parduotuvėje jaučiasi čia kaip namuose: „Manimi rūpinasi, esu išklausoma.“6 min read

Reading Time: 5 minutes

„Duonos gaminių skyriuje man labai padėjo darbuotoja. Retas atvejis, kada tenka sutikti tokį malonų ir paslaugų darbuotoją. Tą dieną man reikėjo labai didelio kiekio mėsainių bandelių, todėl tai buvo jau trečia „Maxima“ parduotuvė, kurioje buvau – visose pirkau bandelių, kiek radau. Man neužteko prekių, esančių lentynoje (jų buvo daug, bet man reikėjo daugiau) ir ji net neprašyta paklausė ar reikia pagalbos, pasisiūlė atnešti daugiau bandelių iš sandėlio. Neturėjau pasiėmusi prekių krepšelio, todėl ji man padėjo viską patogiai susipakuoti į vienkartinius maišelius, sudėjo maišelius man į rankas ir dar palinkėjo gražių švenčių. Sutaupiau tikrai daug laiko, nes nebereikėjo važiuoti į dar vieną ar kelias parduotuves. Tikiuosi, kad teigiami atsiliepimai pasiekia darbuotojų tiesioginius vadovus, nes, mano nuomone, tokie darbuotojai verti ir gero žodžio, ir papildomo įvertinimo.“
Štai toks pirkėjos atsiliepimas Vilniuje, Laisvės prospekte įsikūrusioje „Maximoje XX“ dirbančiai Vandai Polekovai atnešė mėnesio klientų herojės titulą ir specialų prizą. Moteris atvira – tokio įvertinimo nesitikėjo.
– Puikiai prisimenu tą merginą! Pasiūliau pagalbą, gavau didelį AČIŪ, ir buvau patenkinta. Tikrai nesvarsčiau apie jokius kitokius apdovanojimus. Žinote, aš pati dėkoju klientams, kai jie su manimi gražiai bendrauja ar kai apžiūrėję prekes jas vėl tvarkingai sudeda – man vien tai, kad žmogus akimirkai susimąsto, kad palengvins kito darbą ar šiltais žodžiais sutrumpins dieną, jau yra apdovanojimas. Ką pirksiu už dovanų gautą čekį? Gerą čiužinį! Tikiu, kad tinkamai išsimiegojęs žmogus ir darbe yra daug laimingesnis, – kvatoja Vanda.

Tarp laimės receptų – ir anūkai, ir kolegos
Kalbamės su ja gerdamos kavą ir su šypsena diskutuojame, kad metai bėga, laikai keičiasi, technologijos tobulėja, o laimę nešantys dalykai išlieka tie patys.
– Esu ir baba, ir močiutė. Anūkai man dovanoja daug džiaugsmo, neleidžia užsisėdėti. Keturias dienas atidirbu parduotuvėje, o po to keturias laisvas dienas leidžiu su jais, važiuojame kartu į sodą. Man tinka toks darbo grafikas. Dešimt metų dirbau kitame prekybos tinkle, bet pasikeitė vadovybė, nebesijaučiau vertinama, tad štai, jau keli metai aš čia, „Maximoje“. Nuo pirmos dienos kolektyvo buvau priimta labai šiltai, jaučiuosi čia kaip namie: manimi rūpinasi, esu išklausoma.
Pasiteirauju Vandos, ar nebuvo baisu keisti darbo vietą – juk tai žmonėms yra vienas didžiausių stresų, bet pašnekovė tik numoja ranka.
– Gyvenu netoliese, tad labai patogu čia atvykti. Be to, kiekvienas išbandymas, kiekvienas pokytis leidžia atrasti naujų dalykų, kažko naujo išmokti, susipažinti su žmonėmis. Juk darbe praleidžiame šitiek daug laiko, negali jo švaistyti jausdamasis nelaimingas, – tikina Vanda ir abi sutariame: geriau klysti darant, nei taip ir nesužinoti, kas būtų, jei vis dėlto būtum išdrįsęs imtis pokyčių.

Nuovargis geriau nei sėdėjimas ant sofos
Kiekvienas, pasak pašnekovės, turi savo stipriąsias ir silpnąsias vietas – vieniems lengviau sekasi bendrauti, kitiems patinka išlikti nuošalyje. Darbas parduotuvėje tuo ir universalus, kad pozicijų daug ir gali įdarbinti tas savybes, kuriomis labiausiai pasitiki.
– Tik atėjusi dirbti, nukeliavau į tortų ir bandelių skyrių. Turėjau tame patirties, man tai sekasi. Ar namie kepu? Jau nebe, – kvatoja pardavėja, – Kroasanai, bandelės su cinamonu, lašinukais, varške… per dieną iš orkaitės ištraukiu virš kelių šimtų bandelių, tad kepinių mano gyvenime ir taip gana, be to, jie čia tokie pat kaip naminiai, tad namie ilsiuosi, o ne virtuvėje plušu.
Daugelis mano kalbintų LAIMĖ DIRBTI herojų tikina, kad didelė laimės dirbti dalis yra pats darbas – kai dirbti išsijuosęs, jauti didesnę prasmę, o ir dienos greičiau pralekia.
– Man patinka, kad mano darbe nėra monotonijos. Žinoma, pavargsti, bet tai gerokai geriau nei sėdėti ant sofos. Būna, jei kokia intesyvesnė savaitė, jau imu galvoti apie atostogas. O paskui, žiūrėk, ateina atostogos ar susergi, biuletenis koks, jau ir apie darbą svajoji, galvoji, kaip čia greičiau iš tų namų ištrūkus, – šypsosi Vanda, – Žmogus, matyt, jau tokia būtybė – jam niekada nebus iki galo gerai.

Laimes dieta Patreon banner

Antros bangos nebijo: „Įpratome, apsišarvavome“
Jeigu konditerijos skyriaus pardavėjos laimės receptus reiktų sudėti į vieną krūvą, tarp jų tikrai atsidurtų ne tik šeima, bendravimas su anūkais, laikas sau sode ar geras miegas, bet ir tam tikros rutinos: anksti pradėti dieną, daryti kažką, kas reikalauja judesio, net ir pasipuošti.
– Gerai, kai turi vietą, kurioje esi reikalingas, darbą, į kurį reikia išsiruošti, apsivilkti tvarkingus drabužius, pasitempti. Mes apie tokius dalykus nesusimąstome, bet tai tikrai svarbu, – tikina Vanda.
Negaliu nesutikti – manau, tai, ką reiškia dirbti neišeinant iš namų, pajutome visi: kostiumėlius pakeitė pižamos, o dailias garbanas – į netvarkingą kuodą surišti plaukai. Ar karantinas pardavėjai tapo iššūkiu?
– Prisipažinsiu – baimės ir nerimo buvo daug, bet vis tiek dirbau. Gaila, kad tik mėnesį be kaukių išbuvome ir dabar vėl jos privalomos, bet ką padarysi, reikia vieniems kitus saugoti. Tiesą pasakius, manau, kad antra banga jau bus nebe tokia baisi: įpratome, apsišarvavome, o ir žmonės nurimo, tikiu, kad nepanikuos ir lentynų nešluos. Kaip bus, taip bus – mes esame stiprūs, viską pergyvensim. Štai ir vyras mano rizikos grupėje, bet nėkart nesakė, kad neičiau dirbti, palaikė. Kiek mes metų kartu? Jau tuoj bus šimtas. Juokauju. Jei rimtai, tai keturiasdešimt. Turime dvi dukras, dešimties metų anūkę ir penkerių anūkėlį.

Norite būti laimingi? Nelaikykite nuoskaudų
Vanda kalba paprastai, nuoširdžiai, žemiškai, o aš jai tik antrinu, kad kiekvieną jos žodį galima pagrįsti mokslu: laikas su artimaisiais stiprina tarpusavio ryšį ir leidžia jaustis mylimam, o laimės dovanojimas kitiems mums patiems, įrodyta, suteikia dvigubai daugiau džiaugsmo.
– Visi mes sakome, kad žmonių būna visokių, bet juk didžioji dauguma jų, net ir nepažįstamų, yra geri, padorūs žmonės, tad kodėl jiems neparodžius dėmesio, rūpesčio, kodėl nepadovanojus šilumos, kai tik galime? Pasisveikinti, padėkoti, paklausti, ar nereikia pagalbos nieko nekainuoja, o kitam tai gali būti visos dienos geriausia akimirka, – šypsosi pardavėja, ir priduria, kad nuoskaudų nelaiko. – Niekam iš to jokios naudos. Pyktis užteršia ir neleidžia rasti ramybės. Kam dar jam gaišti laiką? Geriau jau surasti kažką, kas užims tavo mintis ir pradžiugins.
Ko sau palinkėtų Vanda?
– Sveikatos ir ramybės. O daugiau viskas ateis savaime, – šypsosi. Ir jums palinkėsim ramybės, kuri tikrai ateina suvalgius vieną sviestinį raguolį arba kelias bandeles su lašinukais. Dar ir darant tai, kas teikia džiaugsmą. Tad raskite tą, džiuginančią, veiklą ir kartokite ją kasdien. Kad ir tą patį AČIŪ parduotuvių darbuotojams. O jei paliksite atsiliepimą apie savo mylimą kasininkę, kasininką, kepėją, mėsininką ar salės darbuotoją, garantuoju, gausite mažiausiai 1000 karmos taškų.
Įvertinti ir pagirti tuos, kurie dėl jūsų daro daugiau, galite mobiliojoje „Maxima“ programėlėje, skambindami telefonu 8 800 200 50 arba paspaudę šią nuorodą.

#REKLAMA

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU MAXIMA

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).