DARBAS

LAIMĖ DIRBTI: „Norėčiau viską daryti tobulai. O jei ne tobulai, tai bent pakankamai gerai.“6 min read

1 liepos, 2021 4 min

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

LAIMĖ DIRBTI: „Norėčiau viską daryti tobulai. O jei ne tobulai, tai bent pakankamai gerai.“6 min read

Reading Time: 4 minutes

– Kai man sunku, visada sapnuoju, kad plaukiu. Plaukimas tikrai buvo didelė ir svarbi mano gyvenimo dalis, išmokiusi disciplinos ir išugdžiusi valią, – šypsosi Vilniuje, Ukmergės gatvėje, įsikūrusios „Maximos X“ pamainos vadovė Vida Ladyšienė (44). Buvusi profesionali sportininkė, dabar skaičiuoja dvidešimt antrus metus prekyboje, –  Darbas parduotuvėje mane traukė visada. Per tą laiką buvau padariusi tik metų pertrauką, bet vėl grįžau – kitaip negaliu.

Sveiki atvykę į „Laimė dirbti“! Kviečiu išgirsti dar vieną, spalvingą „Maximos“ klientų mėnesio herojės istoriją.

„Laba diena. Rašau Jums norėdamas išreikšti padėką. Vakar mano močiutė, apsilankiusi Jūsų parduotuvėje, liko labai nustebusi, kai, bepraeinant tarp prekių lentynų, prie jos priėjo darbuotoja ir pasisiūlė padėti išsirinkti reikalingas prekes, bei panešti pirkinių krepšelį iki kasos. Būnant 76-erių metų amžiaus, manau, tikrai nėra lengva apeiti nors ir nedidelę parduotuvę su krepšiu rankose, ypač turint cukrinį diabetą ir kitų lėtinių ligų. Dar ir su akiniais ant nosies, kurie rasoja nuo kaukės. Labai džiaugiuosi už Jus kaip įmonę, kad sugebate pritraukti tokių geranoriškų ir neabejingų darbuotojų! Būsiu labai dėkingas jei perduosite didelį ačiū Jūsų darbuotojai už tai, ko šiuo sunkiu mums visiems gyvenimo laikotarpiu taip trūksta – supratingumą ir pagalbą. P.s. Daugiau tokių darbuotojų!“ – rašoma kliento paliktame atsiliepime, kuris „Maximos“ iniciatyvoje, kviečiančioje pastebėti ir įvertinti jos komandos narių darbą, Vidai pelnė specialų apdovanojimą.

Laimes dieta Patreon banner

– Labai apsidžiaugiau išgirdusi apie įvertinimą, nors, tiesą pasakius, pačios situacijos neatsimenu. Mūsų parduotuvė įsikūrusi šalia Šeškinės poliklinikos, nuolatinių klientų yra vos dešimtadalis, likę – gydymo įstaigos lankytojai, tad senjorų pas mus kone kas antras, o situacijų, kai žmonėms reikia pagelbėti, labai daug: tai vienas su ramentais, tai kažkam ranka parišta ar akis užklijuota. Ne kartą yra tekę gaivinti apalpusius ar greitąją kviesti. Štai visai neseniai prie kasos sąmonės neteko jauna mergina, pasirodo, jai pasidarė silpna pridavus kraują. Parduotuvės administracija, vyr. kasininkai – visi esame praėję pirmosios pagalbos teikimo kursus.

Laimei, dirbtinio kvėpavimo ar širdies masažo dar nėra tekę daryti, – su palengvėjimu atsidūsta Vida. – Bet tai, kad populiariausia mūsų parduotuvės prekė yra vanduo tabletei užsigerti, kaip juokaujame, rodo, kad parduotuvės personalas turėtų turėti medicininį išsilavinimą. Kita vertus, kai klientai malonūs, kai padėkoja, motyvacija stengtis dar labiau išauga. Kasdien girdime, kad esame mylimiausia parduotuvė, kad esame mylimiausios pardavėjos, kad aplinka labai jauki, labai graži, kad viską lengvai randa – tie pagyrimai yra visos komandos kasdienio darbo rezultatas.

 

Viskas daroma bendru sutarimu

Šioje parduotuvėje Vida dirba dvejus su puse metų. Atėjo čia iš kito prekybos tinklo į konsultantės darbą, bet galiausiai baigė visai kitomis pareigomis.

– Prieš tai dešimt metų dirbau vyr.kasininko pavaduotoja, tad kai pamačiau skelbimą su kiek kitokiomis nei mano buvusios pareigos, sudomino platus darbo spektras, pagalvojau, kad reikia pabandyti. Netrukus gavau pasiūlymą tapti pamainos vadove, – pasakoja Vida, kuriai vadovaujamas darbas nebuvo svetimas, tiesa, kaip tikina pašnekovė, ji jų niekada nesuvokė kaip geležinio kumščio. – Mūsų komandoje nėra nuostatos, kad vadovas turi būti griežtas – viskas daroma prašymo, sutarimo forma, įsakmaus tono nebūna. Iš tiesų, visada dirbau diplomatiškiems vadovams – turėjau gerą mokyklą, kaip galima gražiuoju susitarti, be konflikto.

Sutarimas su komanda Vidai yra vienas pagrindinių laimės dirbti šaltinių, nes per laiką, kurį kartu praleidžia darbe, su kolegomis tampama šeima.

– Šeštadieniais, būna, išgeriame kavos, apsikeičiame naujienomis, vieni kitiems pakeliame nuotaiką. Darbo dienomis tempas kitoks, bet vis tiek randame progos pajuokauti dirbdami, pakalbinti vienas kitą prasilenkdami. Nesame tik bendradarbiai, esame draugai, kurie pasiteirauja, kaip namie reikalai, kaip pailsėjai, kaip atostogos ar šeimos nariai. Labai motyvuoja ir tai, kad parduotuvės direktorė nuolat padrąsina ar padėkoja už darbą. Motyvacija tikrai reikalinga, nes, nepaisant to, kad gyvenimas daug kur atlaisvėjo, parduotuvėse – vis dar karantinas. Dirbame su kaukėmis, pirštinėmis, viską dezinfekuojame. Suvaržymų atlaisvinimą pajutome tik per darbo grafikus – anksčiau, net negalėjome pavaduoti kolegų iš skirtingų pamainų, asimiliacija tarp kolektyvų buvo uždrausta dėl visų saugumo, tad, kažkam iš komandos neatėjus į darbą, krūviu skirstydavomės visi. Bet dabar jau lengviau. Esame 100 procentų paskiepyti, ir trečia banga negąsdina. Kaip bus, taip – juk nieko negali pakeisti. Juolab, kad su dviem bangomis jau susitvarkėme. Susitvarkytume ir su trečia, jei ji vis dėlto nuspręstų ateiti.

Gyvenimo pamokos – iš baseino

Vidos ramybė ir užsispyrimas – jos plaukikės karjeros palikimas. Pradėjusi lankyti plaukimą antroje klasėje, jam atidavė aštuonerius savo gyvenimo metus.

– Paauglystėje varžėmės su suaugusiais – lygiai tais pačiais normatyvais. Man pritrūko dviejų sekundžių iki to, kad būčiau tapusi sporto meistre. Prasidėjo blokada, iš baseino išleido vandenį, nebegalėjau treniruotis. Gaila buvo tos gyvenimo dalies, nes daug keliavome, priklausiau „Dinamo“ organizacijai, gaudavome nemokamą maitinimą, maudymukus, „Adidas“ kedus – nieko ypatingo, bet man, vaikui, tai buvo daug. Didžioji dienos dalis praeidavo treniruotėse. 3 valandas treniruodavausi „sausumoje“, sporto salėje, keturias būdavau vandenyje – per dieną turėdavau dvi treniruotes, – su neslepiama nostalgija pasakoja Vida ir prisipažįsta, kad visas Lietuvos plaukikų varžybas stebėjo su vidiniu drebuliu. – Kitaip negali, juk puikiai žinai, koks tai jausmas, ką jie išgyvena, kiek tos pergalės darbo kainuoja.
O lenktyniaudamas, pasmalsauju, plaukikas turi kada pasižvalgyti, kaip sekasi priešininkams?

– Žinoma, apsidairai, neini į priekį jau taip visai aklai, bet tik į šoną žvilgteli, nes žiūrėti atgal gali nemenkai atsieiti. Žvelgdamas atgal, save stabdai, tai gali kainuoti pergalę, bet to, gali neapskaičiuoti prisilietimo prie sienelės ir susitraumuoti. Tai puiki pamoka ne tik plaukime, bet ir gyvenime, – juokiasi Vida, kurią likimas, pasibaigus sportininkės karjerai, netruko apdovanoti dviem dukromis. Su vyru skaičiuojanti jau 26 metus santuokos, mama tapusi aštuoniolikos, ir močiutės pareigas moteris gavo gan anksti – būdama 38-erių.

– Labai džiaugiuosi, kad esu jauna močiutė, esu gyva, sveika, turiu energijos su anūkais pabūti ir sūrį saulutėmis ir žvaigždutėmis papjaustyti, – kvatoja Vida, o paklausta, ko sau norėtų palinkėti, prabyla kaip tikra sportininkė. – Pirmiausia tai sėkmės tolimesniuose darbuose. Dar kantrybės, didesnio tobulėjimo savo srity – esu sau gan reikli, norėčiau viską daryti tobulai. O jei ne tobulai, tai bent pakankamai gerai.


O jeigu jus kažkas aptarnavo tobulai arba pakankamai gerai ir dovanojo šypseną, skirkite akimirką atsilyginti tuo pačiu. Kasininkas, pardavėja, salės darbuotojas, mėsininkas ar bandelių kepėja – jūsų gerų žodžių laukia visi. Būtent jūsų atsiliepimas gali nulemti tai, kad kažkuris „Maximos“ komandos narys gaus apdovanojimą ir premiją.

Įvertinti ir pagirti galite mobiliojoje „Maxima“ programėlėje, skambindami telefonu 8 800 200 50 arba paspaudę šią nuorodą.

 

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU MAXIMA

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).