DARBAS

LAIMĖ DIRBTI: „Nesitikiu, kad kažkas mane padarys laimingą – laimę kuriu pati“5 min read

29 liepos, 2021 4 min

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

LAIMĖ DIRBTI: „Nesitikiu, kad kažkas mane padarys laimingą – laimę kuriu pati“5 min read

Reading Time: 4 minutes

– Dar visai neseniai sakiau savo mamai, kad darbas man – kaip antri namai, nes išties čia jaučiuosi kaip namuose, – šypsosi šios savaitės „Maximos“ klientų herojė Kristina Baltruševič, džiuginanti visus, užsukančius į Švenčionyse, Vilniaus gatvėje, įsikūrusią parduotuvę.

Čia Kristina dirba nuo aštuoniolikos – darbą derino su dvejais mokslais. Turinti virėjos ir barmenės-padavėjos specialybes, jauna moteris tikina, kad vis dėlto kasoje jaučia labiausiai atradusi save.

– „Maximoje“ įsidarbinau baigusi mokyklą, dirbau ir studijavau. Po kurio laiko išėjau savęs išbandyti pagal vieną profesijų, bet lūkesčiai neatitiko realybės, tad grįžau atgal į parduotuvę. Praėjus dar šiek tiek laiko, nusprendžiau išbandyti save pagal antrąją savo profesiją, bet supratau, kad tai – ne man. Ilgėjausi darbo parduotuvėje, bendravimo su įvairiais žmonėmis, nes jų tikrai nemažai pravažiuoja pakeliui į sodybas, žinoma, yra ir nuolatinių klientų. Grįžau atgal į „Maximą“ ir dabar jau niekur neplanuoju eiti – savo ateitį matau čia, tik norėčiau gilinti žinias prekyboje, kilti karjeros laiptais, ir jeigu jau kažkur eiti, tai tik į tą pačią „Maximą“, galbūt net Vilniuje, – šypsosi Kristina, o paklausta, kodėl pardavėjos darbas nugalėjo prieš virėją ir barmenę, trumpam susimąsto.

Laimes dieta Patreon banner

– Matyt, didelės įtakos tam turėjo, kad tai buvo mano pirmas tikras darbas, čia jaučiausi savo rogėse, ir džiaugiuosi, kad man buvo suteiktos galimybės ir savęs paieškoti, ir sugrįžti. Čia daug veiksmo, judėjimo, bendravimo– man tai labai įdomu ir faina.

Laimė – ir viščiukuose

Po šių Kristinos žodžių dar geriau suprantu, kodėl mergina čia jaučiasi kaip namie. Sako, kad kiekvieną rytą save nuteikia gerai dienai, keliasi anksti, o šeštą jau iškeliauja iš namų.

Gimusi Margumiškio kaime, Švenčionių rajone, jau kuris laikas Kristina šeimininkauja iš senelių paveldėtoje sodyboje, Cirkliškio kaime – jei keliausite Švenčionių link, būtinai užsukite ir aplankykite ten esančius Cirkliškio dvaro rūmus, kuriuose kadais gyveno Radvilos.

– Gera turėti savo ūkį. Kol kas dar ūkininkauju negausiai, bet turiu vištų ir ančių. Šiemet dar užderėjo septyni viščiukai, – džiaugiasi Kristina. – Darbas ūkyje visoks. Žinoma, būna visaip, pasivargsta taip pat. Bet ir daug apdovanojimo, gera matyti, kaip įdėjus pastangų užderi vaisiai. Tikiu, kad jei pats nesusikursi ateities, jeigu pats neaugsi ir neauginsi – nieko neturėsi. Visada tikėjau, kad mano laimė yra mano pačios rankose. Negali sėdėti ir laukti, kol kažkas kažką už tave padarys. Tą patį požiūrį taikau ir darbe – nesitikiu, kad kažkas mane padarys laimingą – laimę kuriu pati. Juk kaip nusiteiksi, tokia ir bus diena.

Azartas pradžiuginti

„Maximos“ iniciatyvoje, kviečiančioje pastebėti ir įvertinti jos komandos narių darbą, Kristina tapo klientų heroje. Pati prisipažįsta – negalėjo patikėti tokiu įvertinimu, nors man, klausant Kristinos, matant jos atsidavimą tam, ką daro, tai atrodo kaip savaime suprantamas dalykas.

– Man patinka žmonėms pakelti nuotaiką. Su klientais bendrauju ne tik kasoje, bet ir kraudama prekes – pašnekinu. Kartais, kai pamatau ką be nuotaikos, net azartas pralinksminti paima. Juokiuosi, kad su kas antru žmogumi negaliu nutylėti, vis pakalbinu. Ir pastangos nenueina veltui – galiausiai visi nusišypso.

Iš kur, stebiuosi, tokia drąsa ir užsispyrimas, sakyčiau, lietuviams nebūdingas atvirumas ir noras bendrauti.

– Pradėjusi dirbti, nebuvau tokia drąsi. Buvau tikrai ramaus būdo. Bet vienas, kitas, trečias klientas… Pripratau ir ėmė patikti. Labai greitai įgavau pasitikėjimo savimi ir ėmiau stengtis su visais bendrauti laisvai ir energingai.

 

šypseną atsidėkoja dovanomis

Iš ko, klausiu Kristinos, susideda jos laimė dirbti – juk būtent taip vadinasi šis straipsnių ciklas. Kiek jai svarbus darbo grafikas, kai po keturių darbo dienų seka keturios išeiginės, kas labiau skatina motyvaciją – klientai, komanda ar vadovai?

– Labai daug kas priklauso nuo kolektyvo ir vadovo. Mūsų vadovė Olga man kaip mama: su ja visada galiu pasikalbėti visais klausimais, pasiguosti, pasitarti – išklausys ir padės. Komanda taip pat labai draugiška ir gera, su puse dirbu nuo pat savo pradžios „Maximoje“, o kai tiek laiko praleidi kartu, kai kartu darai darbus, sieki bendrų tikslų, tai labai suartina.

Prie to namų jausmo, pasak pardavėjos, labai prisideda ir klientai. Kristina tikrai jaučiasi jų vertinama ir gerbiama.

– Turiu pirkėjų, kurie parduotuvėje – labai reti svečiai, užsuka tik tuomet, kai keliauja į užmiesčio sodybas, bet jeigu tik mane pamato, nuperka dėžutę saldainių. Štai prieš Kalėdas viena klientė įteikė man dovanų savo rankų darbo saldumynų – negalėjau atsidžiaugti, – pasakoja Kristina, o man neįtikėtinai smalsu: ką tokio reikia padaryti, kad vos kelis kartus matyti žmonės jaustų Tau tokią šilumą?

– Visus aptarnauju su šypsena – vienąkart, antrąkart, o jei jau užsuka trečiąkart, būna, kad pati, jei jau darbuojuosi salėje, prieinu, pasisveikinu, pasiteirauju, kaip gyvena – nelaukiu, kol prie manęs prieis. Po tokio pabendravimo esu tikra, kad ateityje visi sugrįš su šypsenomis. Kadangi parduotuvė man – kaip namai, noriu, kad ir pirkėjai čia taip pat jaustųsi.

Paklausta, ko sau palinkėtų, Kristina tikino norinti nesikeisti: likti tokia pat energinga, linksma, meilės kitiems negailinčia ir į darbą su džiaugsmu einančia mergina. O aš visiems noriu palinkėti kitų gerumo nepriimti kaip savaime suprantamo dalyko. Stabtelėkime, padėkokime ir įvertinkime. Atminkite – jūsų padėkos įkvepia augti ir stengtis, padovanoja „Maximos“ komandos nariams dar vieną progą šypsotis ir dar didesnį džiaugsmą dirbti. Skirkite minutę padėkoti tiems, kurie kasdien dėl jūsų daro daugiau. Paslaugi kasininkė, rūpestingas salės darbuotojas, patarimų negailintis konditeris ar dėmesingas mėsininkas – visiems iki vieno svarbu būti pastebėtiems ir įvertintiems. Parašyti atsiliepimą galitemobiliojoje „Maxima“ programėlėje, skambindami telefonu 8 800 200 50 arba paspaudę šią nuorodą.

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU MAXIMA

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).