DARBAS

LAIMĖ DIRBTI: Kardinaliai gyvenimą pakeitusi pardavėja visus ragina nebijoti5 min read

2 rugsėjo, 2021 4 min

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

LAIMĖ DIRBTI: Kardinaliai gyvenimą pakeitusi pardavėja visus ragina nebijoti5 min read

Reading Time: 4 minutes

Gyvenimo keisti niekada ne vėlu, svarbiausia – nepasiduoti baimėms. Štai tokią žinutę išsinešiau iš nuostabiai šilto pokalbio su šios savaitės „Maximos“ klientų heroje Helena Bačiul (48). Nusprendusi kardinaliai pasukti savo kelią ir įsidarbinusi parduotuvėje, ji tikina naujai atradusi save.

Mindaugo gatvėje, Vilniuje įsikūrusioje „Maximoje XXX“ mėsos skyriuje pardavėja Helena dirba jau antrus metus. Prieš tai darbavosi Naujininkų mikrorajone esančioje parduotuvėje, tačiau vėliau vadovų pasiprašė perkeliama į vieną didžiausių sostinės parduotuvių.

– Man norėjosi daugiau srauto, daugiau žmonių, nes bendravimas man yra didelė laimė, todėl džiaugiuosi, kad klientų čia daug ir pačių įvairiausių, – nuoširdi Helena. Prekyboje ji – jau dvidešimt metų, tačiau, skirtingai nei dabar, anksčiau dirbo sau, pati gamindavo ir prekiaudavo pieno produktais: sūriais, varške, grietine. – Daugybę metų neturėjau atostogų. Darbas buvo fiziškai be galo sunkus ir preciziškas, reikalaujantis ypatingos higienos, tad surasti kažką, kas mane pavaduotų, būdavo neįmanoma. Kai dabar pažvelgiu atgal, suprantu, kad už jokius pinigus negrįžčiau į aną veiklą. Nežinau, kaip aš tai patempiau. Čia, parduotuvėje, esu rami: pabaigiau pamainą, susitvarkiau, ir žinau, kad laukia keturios laisvos dienos. Šis grafikas man tobulai tinka: turiu ir laiko sau, ir šeimai, galiu reikalus nestresuodama susitvarkyti, be to, dabar direktorė man darbo valandas sudėliojo taip, kad kas vakarą galiu grįžti pas dukrą į Paberžę, o tai didelė dovana. Nuostabu, kai vadovai girdi tavo poreikius, kai gali pasitarti ir rasti kompromisus.

Laimes dieta Patreon banner

Sunkioje pradžioje – vaikų palaikymas

Gimtąjį kaimą, kuriame užaugino tris vaikus, Helena nusprendė palikti prieš šešerius metus, kuomet išsiskyrė su vyru. Tąkart moteris ryžosi keisti ne tik vedybinį statusą, bet ir kardinaliai pasukti gyvenimą – persikelti gyventi į Vilnių.

– Iš pradžių gyvenau „Maximos“ bendrabutyje – jis suteikiamas visiems, sostinėje neturintiems gyvenamosios vietos. Ten būdavau darbo dienomis, o laisvadieniais grįždavau į kaimą, – pasakoja pašnekovė. Helena atvira – žingsnis nebuvo lengvas, o dėl pokyčių išgyveno visi. – Sunkiausia buvo jauniausiai dukrai. Esame labai artimos, verkdavome abi kaskart, kai reikdavo atsisveikinti, skambindavomės kiekvieną vakarą, o man širdį spaudė, kad jos nematau – kiekvieną valandą iki susitikimo skaičiuodavau. Kiek laiko užtruko, kol pripratome? Metus. Bet visi mano vaikai mane labai palaikė, ir mano ryžtą dirbti Vilniuje – taip pat. Džiaugiuosi, kad susikūriau finansinę nepriklausomybę, gyvename puikiai, tikrai nieko netrūksta.

„Buvau pamiršusi save“

Mudviem besikalbant, emocijos keičiasi kaip amerikietiški kalneliai: pozityvumu spinduliuojanti Helena ir graudinasi, ir didžiuojasi.

– Gyvenime buvo etapas, kai netikėjau, kad egzistuoja Dievas. Galvojau, kad jis visus myli, tik mane yra pamiršęs. Bet aš pati buvau pamiršusi save. Paskendusi darbuose ir buityje. Labai džiaugiuosi, kad turėjau stiprų savo trijų vaikų užnugarį – jie buvo tikra siena. Bet kai galiausiai supratau, kad nebenoriu taip gyventi, viskas ėmė keistis. Po skyrybų, iki „Maximos“ išbandžiau dar keletą darbų, bet supratau, kad be prekybos gyventi nenoriu. Tai – mano kelias, čia jaučiuosi sava ir vertinama. Jau nuo pirmų dienų vadovai stebėjosi mano drąsa bendrauti su pirkėjais. O man žmonės patinka. Per tiek metų nesu turėjusi nė vieno blogo kliento, – šypsosi Helena, o aš jai juokiuosi, kad kituose matome tai, kas patys esame. – Žinote, man pamačius paniurusį pirkėją, niekuomet nekyla mintis „o, dar vienas susiraukęs“, man kyla azartas, galvoju, kaip čia jį pralinksminus. Niekada nežinai, kokią kovą viduje kovoja žmogus, todėl stengiuosi visiems būti maloni ir kantri.

Ne veltui „Maximos“ iniciatyvoje, kviečiančioje pastebėti ir įvertinti jos komandos narių darbą, Helena tapo klientų mėnesio heroje: klientas dėkojo už dėmesingumą, nes vienąkart pirkęs mėsos kačiukui, o antrąkart atėjus mėsos Helena jau perdavusi linkėjimus augintiniui.

– Žinote, kai sulaukiu pagyrimų iš klientų, kai gražius žodžius pasako kolegos ar parduotuvės administracija, rodos, ir pati save imu kitaip matyti, labiau savimi džiaugtis – kitų dėmesys mus augina.

„Nė vienas iš mūsų neišeina į niekur“

Klientų dėmesys augina pardavėjų meilę darbui ir naujus herojus, o Helena džiaugiasi vis augančia šeima: ji – dviejų dukrų ir sūnaus mama, o prieš tris mėnesius pardavėjos anūkų gretas papildė trečias mažylis.

– Kaip anūkai mane vadina? Babce, – šypsosi pašnekovė. – Labai džiaugiuosi šeima. Visą vasarą praleidome švęsdami! Tų progų daug, bet dėl to tik dar smagiau.

O ką Helena patartų tiems, kurie nesijaučia esantys savo kelyje, bet bijo pokyčių?

– Visada pagalvoti, kas baisiau – pabandyti ar gyventi savęs gailint. Nė vienas iš mūsų neišeina į niekur. Darbo visada ir visur yra, tik dirbti norėk! Aš pati gyvenime be darbo nesu buvusi: jei kas nepatikdavo, ieškodavau naujo, ir tik susiradusi, išeidavau. Esu sulaukusi darbo pasiūlymų, tas džiugina ir kelia savivertę, bet „Maximos“ palikti nesiruošiu – esu prisirišusi prie komandos, norisi pastovumo, – atvira Helena, prie kurios laimės smarkiai prisideda ir širdies reikalai. – Sutikau nuostabų žmogų, kartu esame jau dvejus metus. Jis taip pat išsiskyręs, turi dukrą, puikiai su ja sutariame. Mano draugas rūpinasi manimi iš visos širdies. Niekada nemaniau, kad galiu būti tokia laiminga! Pamenu, kaip nustebau, kai atnešė man kavos – sakiau, „juk pati kojas turiu!“, net nežinojau, kaip reaguoti, negalvojau, kad taip būna, bet mokausi leistis lepinama.


Ir jūs palepinkite savo mylimiausią pardavėją, mėsininką, gerais žodžiais pakylėkite salės ar apsaugos darbuotoją, o gal – bandelių kepėją. Visiems norisi būti įvertintiems, o galbūt būtent jūsų įvertinimas nulems tai, kad kažkuris „Maximos“ darbuotojas taps klientų mėnesio herojumi.

Įvertinti ir pagirti tuos, kurie dėl jūsų daro daugiau, galite mobiliojoje „Maxima“ programėlėje, skambindami telefonu 8 800 200 50 arba paspaudę šią nuorodą.

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU MAXIMA

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).