DARBAS

LAIMĖ DIRBTI: Įveikusi baimę keisti darbą, dabar džiaugiasi pirkėjų komplimentais5 min read

3 gruodžio, 2020 4 min

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

LAIMĖ DIRBTI: Įveikusi baimę keisti darbą, dabar džiaugiasi pirkėjų komplimentais5 min read

Reading Time: 4 minutes

Šiandien ji švenčia savo gimtadienį, tad pirmiausia su tuo ir sveikinu. O visų svarbiausią dovaną Regina Juškevičiūtė (53) pasidovanoti sau jau spėjo pati – prieš metus ryžosi keisti darbą, kuriam atidavė daugiau nei du trečdalius savo gyvenimo.

– Mindaugo „Maximoje XXX“ esu jau metus – sukaktis suėjo lapkričio 29 dieną. Visą gyvenimą dirbau siuvėja. Pradėjau dirbti būdama septyniolikos ir ja išdirbau 35 metus, – šypsosi dar visai neseniai „iškepta“ salės darbuotoja ir prisipažįsta, kad nors siuvėjos darbas ir vargino, baimių kažką keisti gyvenime buvo labai daug. – Labai norėjau save išbandyti kitur. Sėdimas siuvėjos darbas, visą dieną, diena iš dienos palinkus prie siuvamosios mašinos, tiesiog jau nusibodo. Buvau „operacinė“ siuvėja – kai atlieki vieną konkretų darbą, siūni tą pačią siūlę, ne visą gaminį. Žinoma, kartais tarpusavyje keisdavomės, kad mokėtume atlikti visas užduotis, bet iš principo darbas buvo itin monotoniškas. Man tiesiog jau reikėjo pokyčių. Norėjau jų anksčiau, bet išėjo dabar. Žinote, ta baimė keisti savo profesiją į visai kitą sritį yra didelė.

Kai šitiek metų darai tą patį, svarstome su Regina, nori nenori save imi suvokti tik savo veiklos rėmuose – į galvą net mintis neateina, kad kažką kitą sugebi, kad gali daugiau, kad gali ir kitur būti puikus darbuotojas.

Laimes dieta Patreon banner

– Pamenu pirmąsias dienas „Maximoje“ – siaubingai bijojau! Galvon lindo klausimai: „O gal nepavyks? Gal nesugebėsiu?“. Visą gyvenimą juk dirbau vienoje srityje! Bet perėjimą labai palengvino nuostabus kolektyvas, kuris labai šiltai priėmė, puiki direktorė. Atėjau kupina baimių, abejonių, svarstymų, ar ilgai man čia pavyks išdirbti, o dabar jau pripratau. Jau ramu.

Darbas užaugino pasitikėjimą savimi

Pokytis iš ramios siuvyklos į visada gyvą, vieną didžiausių sostinės „Maximų“ Reginai buvo gan kardinalus, lyg iš vieno pasaulio būtų atkeliavusi į kitą.

– Čia nuolatinis šurmulys, daug bendrauju su žmonėmis – kolegomis ir pirkėjais. Galiu pasakyti, kad čia užsiauginau didesnį pasitikėjimą savimi, drąsos daugiau atsirado, nes siuvykloje kasdien sėdi ir darai tą patį. Tuo tarpu čia veiksmo daug ir įvairaus, – šypsosi Regina, šį mėnesį „Maximos“ iniciatyvoje, kviečiančioje pastebėti ir įvertinti jos komandos narių darbą, tapusi klientų mėnesio heroje.

„Vien nustebino tai, kad darbuotoja pasiūlė besiginčijančiai porai pasirinkti kitą skalbimo priemonę. Su labai maloniu tonu, šypsena ir noru padėti. O man paklausus, kur rasti serverėlių valyti paviršius, ji man kelis pasirinkimus pasiūlė. Ir netgi parodė šiuolaikišką aparatą prekės kainai patikrinti!!! Ėjau iš parduotuvės išsišiepus!!!! Kiek nedaug reikia!!!!“ – rašoma apdovanojimą Reginai atnešusiame pirkėjos atsiliepime.

– Įvertinimas man buvo labai netikėtas. Galvojau sapnuoju, – prisiminusi tą dieną, kai sužinojo apie apdovanojimą, palaimingai atsidūsta salės darbuotoja. – Negalėjau patikėti net ir tada, kai direktorė patikino, kad tai tiesa. Bet dabar jau tikiu. O prizui išsirinkau dovanų čekį – važiuosim į „Akropolį“ pasilepinti su dukra, kažką puošnaus nusipirkti.

Parduotuvę pamatė kitomis akimis

Reginą, prisipažįsta, labiausiai lepina ir džiugina pirkėjų ir kolegų dėmesys.

– Močiutės čia labai geros širdies ateina, paklausia, kur viena ar kita prekė, aš jas nuvedu, parodau. Visada ginčijasi, kad nereikia vesti, pakaks tik pasakyti, kur. Bet visada aš palydžiu iki reikiamo skyriaus. Yra pirkėjų tikrai mielų, gražių žodžių negailinčių. Aš visiems galiu pasakyti: nebijokite klausti. Pagelbėti yra malonu. Mes tam ir dirbame, kad žmonėms būtų lengviau, – šypsosi mano pašnekovė. Dabar ji savo skyriuje jaučiasi kaip žuvis vandenyje, o pradėjusi dirbti, tikina, visai kitomis akimis pamatė parduotuvę. – Pamenu, pirmosiomis dienomis atėjo suvokimas, kiek reikia žinoti, kad paprašytas kliento rastum prekę, kurios nėra salėje! Turi visą sandėlį puikiai išmanyti.. Daug dalykų, būnant tik pirkėja, ne parduotuvės komandos dalimi, atrodo savaime suprantami. Bet čia dirbantys žino labai daug, ir tikrai daug darbo įdeda tam, kad pirkėjai išeitų laimingi.

Turi laiko poilsiui ir gyvenimui

– Aš dirbu kosmetikos skyriuje, o ten prekių kiekis ir įvairovė didelė. Pradžioje galvojau, nesugebėsiu visko rasti, visko įsiminti – kaip aš dar klientams kažką parodysiu? Bet čia labai visi globėjiški. Kolegė Milda padeda visada, kai į ją kreipiuosi. Vadybininkė Airina visada randa laiko pamokyti, jei kas neaišku. „Maxima“ man visada buvo prie širdies. Čia tvarka kitokia, čia saugiau jaučiuosi. Jaučiu, kad ir kolektyvas, direktorė atviresni, supratingesni. Geriau man čia, nebijau pasakyti, jei kas ne taip. Be to, ir darbo grafikas geras – keturias dienas dirbu, keturios laisvos. Turiu laiko reikalams susitvarkyti ar pas gydytoją užsirašyti. Anksčiau, būdavo, kartais net ir šešias dienas per savaitę dirbdavau, o dabar yra ir kada pagyventi, ir kada pasiilsėti. – dėsto Regina, –

Ir mano patarimas tiems, kurie savo darbe yra nelaimingi, būtų tiesiog nedvejoti. Jeigu nori keisti profesiją – reikia ją ir keisti. Kuo anksčiau tai padarysi, tuo laimingesnis būsi. Dabar, kai žvelgiu atgal, atrodo, suprantu, kad galėjau ir anksčiau pasiryžti pokyčiams, bet vis leidau savo baimėms mane įveikti.

Moteris su rožiu sodu

Regina – iš Salininkų, Vilniaus priemiesčio. Ten moteris ir leidžia savo laisvas dienas, o vasaromis su vyru puoselėja sodą.
– Vyras labai mėgsta rožes, daugiau nei aš apie jas supranta, tuo užsiima – turime didelį rožyną, – nusišypso mano pašnekovė, o kai tarsteliu, kad ji – mano vienintelė pažįstama moteris, kuriai vyras augina rožių sodą, Regina ima kvatoti, – Namuose ko nedarau, tai tikrai nesiūnu. Nebent itin retai, jei kažko reikia dukrai. Atsipalaiduoju skaitydama detektyvus. Ir žiūrėdama detektyvinius serialus. Kas man yra laimė? Kai grįžus namo pasitinka dukra ir vyras. Šeima yra mano tikroji laimė. O kas be jos? Saldumynai. Ypatingai – šokoladinis tortas.


O jeigu kažkuris „Maximos“ komandos narys prisidėjo prie to, kad diena pasidarė geresnė, o tortas – dar saldesnis, atsilyginkite palikdami padėką. Kasininkė, kasininkas, kepėjas, mėsininkas ar salės darbuotojas – gražūs žodžiai šildo visus iki vieno.
Įvertinti ir pagirti tuos, kurie dėl jūsų daro daugiau, galite mobiliojoje „Maxima“ programėlėje, skambindami telefonu 8 800 200 50 arba paspaudę šią nuorodą.

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).