DARBAS

LAIMĖ DIRBTI: Išėjusi į kitą darbą, suprato padariusi klaidą: grįžo kitą dieną5 min read

23 sausio, 2020 4 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

LAIMĖ DIRBTI: Išėjusi į kitą darbą, suprato padariusi klaidą: grįžo kitą dieną5 min read

Reading Time: 4 minutes

Nors atvažiavus į svečius, lietuviams įprasta išvažiuoti su maišu lauktuvių, man smagiausia išsinešti emociją, tiesą pasakius, neretai ją sau tylom įvardiju vos atsisveikinusi – taip, rodos, pokalbis atranda lentynėlę širdyje ir ten nugula ilgam. Ir tądien iš Palangos aš parsivežiau didelį bendrystės jausmą. Išsikalbėjusios su „Maximoje X“ pardavėja dirbančia Dalia Skurdauskaite (27), išsiaiškinome, kad abi auginame panašaus amžiaus dukras ir kad tų dukrų atėjimas abiems prilygo stebuklui – nei man, nei Daliai medikai atžalų nežadėjo.

Iš virėjos – į pardavėjas
– Skaistė daro mane labai laimingą. Ji mano viskas. Mano šeima man yra ramstis ir atgaiva. Viską darau dėl jos, – šypsosi jauna moteris. Pagal išsilavinimą Dalia – virėja. Ja dirbo ir darželyje, į kurį eina dukra. Kaip pati juokiasi, po motinystės atostogų abi iškeliavo į tą patį darbą: Dalia –  virtuvę, o dukrytė – į lopšelio grupę.
Bet darbas nebuvo lengvas, Dalia neturėjo, kas ją pakeičia, dirbo viena – trejus metus, tikina, net biuletenio nei sau, nei susirgus vaikui neėmusi. Neatlaikiusi beprotiškų sąlygų, galiausiai išėjo savo noru, bet be darbo išbuvo neilgai: „Stojau į darbo biržą, tačiau po poros mėnesių namie „stogas ėmė čiuožti“ – aš nepratusi sėdėti be veiklos tarp keturių sienų. Taip, parekomendavus čia anksčiau dirbusiai brolienei, atsidūriau už prekystalio. Iš pradžių buvo nedrąsu – neturėjau jokios patirties, bet paskui įgudau, pripratau, pradėjo patikti. Buvo labai patogu, kad galiu dirbti popiet, nuvedusi vaiką į darželį, o atidirbus keturias dienas, keturias praleisti su mažąja“.

Nuostabiai komiškas išėjimas iš darbo
„Maximoje“ išdirbusi vos ilgiau nei metus, Dalia su dideliu sunkumu nusprendė išeiti – sako, labai skaudėję širdį dėl dukros: „Galvojau, vėl grįšiu į darželį, kad būčiau arčiau vaiko. Ji labai prieraiši. Vasaromis darželis nedirba, uošviai gyvena toli, tad Skaistei tos keturios mano darbo dienos labai prailgdavo. Su tėčiu neišbūna, vis mamos prašo. Labai dėl to išgyvenau, direktorė net siūlė man dukrą į darbą vežtis, kad abiems smagiau būtų, bet kažkaip išlaviravome. Vis dėlto, patikėjusi buvusios darbovietės pažadais, skaudančia širdimi, nusprendžiau palikti parduotuvę ir grįžti prie puodų, į virėjos pareigas. Spalio 2 dieną oficialiai išėjau iš darbo. Ir kitą dieną paskambinau, kad noriu grįžti“, – prisipažįsta Dalia ir abi imame kvatotis. Kaip taip įmanoma?
– Na ką galiu pasakyti, turiu nuostabią direktorę! Kadangi niekas manęs išleisti nenorėjo, o ir pačiai širdį labai skaudėjo, išeidama pasakiau, jog paskambinsiu. Ir jau pirmą dieną naujam-senam darbe supratau padariusi klaidą. Supratau, kad noriu grįžti atgal į „Maximą“. Pamenu, sėdžiu ir svarstau, kaip čia dabar daryti, nesmagu, jog išėjau, bet niekur nedingsiu – paskambinti reikia. Pasukau, o direktorė man sako, kad buvo va atėjusi moteris darbintis, bet taip dėl tavęs pergyvenau, kad dar nieko jai nepasakiau – laukiau, kol paskambinsi, – Dalia pasakoja ir matau, kad pati negali patikėti visos istorijos grožiu ir savotišku komiškumu.

Laimes dieta Patreon banner

Herojų titulas – už išgelbėtą klientą
Drąsa, draugystė ir pasitikėjimas yra galinga jėga. Tai įrodo ir istorija, Daliai ir jos bendravardei kolegei pelniusi klientų mėnesio herojų titulus.
„Užėjusi į parduotuvę pamačiau, kaip darbuotojai supuolė prie gulinčio ant žemės ir traukulių tampomo žmogaus. Viena darbuotoja atnešė ir įkišo žmogui į burną kietą daiktą, kad jis nenusikąstų liežuvio. Nors žmogus kraujavo, ji nepabijojo susitepti. Kita darbuotoja nusivilko megztinį, pakišo priepuolio ištiktam žmogui po galva ir laikė jį už rankų. Tikrai nedažnai pasitaiko tokių atvejų, bet dar mažiau yra tokių nuostabių darbuotojų. Noriu joms padėkoti, nes juk to žmogaus vietoj galėjo atsidurti mano tėtis, vyras ar kitas artimas“, – tokio klientės laiško sulaukė dvi Dalios. (Apie Dalią Balinskienę LAIMĖ DIRBTI pasakojau praėjusią savaitę).
Nors moterys apie įvykį kalba nenoriai, mat vis dar sunku jį prisiminti, vis dėlto nuostabu, kad sudėtingoje situacijoje juodvi nepasimetė ir klientą apsaugojo nuo sunkių sužalojimų: pasistengė prilaikyti nukentėjusiojo galvą, po galva padėjo minkštą daiktą, pavertusios ant šono, saugojo nuo užspringimo, o atgavusį sąmonę kaip įmanoma bandė nuraminti, kalbino.

Ar išgelbėtas žmogus užsuko padėkoti, paklausiu, o viena Dalių tik papurto galvą: „Ir nereikia! Labai tikimės, kad jis sveikas ir gyvas, kad jam viskas gerai. Manau, kad buvo tik poilsiautojas, ne vietinis. O pasveikęs vėl sugrįš“.

Kaip Palangoje atpažinti vietinį?
Ir aš tikiuosi, kad sugrįš, nes pajūrin grįžta visi: poilsiautojai vasarą, o emigrantai – gyventi į aplink Klaipėdą ir Palangą išsibarsčiusius kaimus.
– Sako, kad žmonės bėga iš kaimų į miestus, bet tik ne pas mus. Pas mus visi grįžta į kaimus, – tikina Dalia, – Mūsų, Girkalių kaimas buvo nedidelis, o dabar aplinkui visur nauji namai, visur apstatyta. Jei dar pastatytų bažnyčią, būtų bažnytkaimis! O aš išvykti niekur nenoriu. Man ir čia gerai. Matyt, esu per daug lietuvaitė.
Aš Dalią nuraminu – „per daug lietuvių“ nebūna. Negali per daug Tėvynės mylėti. Tėvynė –  ne saulė, jos nepadauginsi. O Dalia, klausydamasi mano postringavimų, tik šypsosi: „Nuo namų iki jūros mums – 3 kilometrai, bet praėjusiais metais prie jūros aš nebuvau, vasarą per daug žmonių, tad mes mieliau maudomės tvenkiniuose. Žinote, kaip Palangoje atpažinti vietinį? Jis bus pats balčiausias!“
Jeigu ir jūs „Maximos“ parduotuvėse jau vietinis, nepamirškite pastebėti, įvertinti, atsidėkoti ar pagirti savo mylimą kasininkę, kasininką, kepėją, mėsininką ar salės darbuotoją. Gerais žodžiais juos galite įvertinti mobiliojoje „Maxima“ programėlėje, skambindami telefonu 8 800 200 50 arba paspaudę šią nuorodą.

#REKLAMA

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU 

 

 

 

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).