DARBAS

LAIMĖ DIRBTI: Dėl karantino operą iškeitė į kasą: „Džiaugiuosi, kad mane priėmė išskėstomis rankomis“5 min read

18 vasario, 2021 4 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

LAIMĖ DIRBTI: Dėl karantino operą iškeitė į kasą: „Džiaugiuosi, kad mane priėmė išskėstomis rankomis“5 min read

Reading Time: 4 minutes

Karantinas aukštyn kojomis pakeitė ne vieno mūsų gyvenimą. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera – teatrams užvėrus duris, į parduotuvės kasą atsistojęs operos solistas kolegas ir pirkėjus džiugina arijomis.

Norėčiau padėkoti už labai malonų aptarnavimą savitarnos zonoje konsultantui Igoriui! Kantriai išklauso, kompetentingai paaiškina, neskubant spėja prie visų laukiančių pagalbos! Ir nors, kaip ir kiekvienas iš mūsų, penktadienio vakarą pavargo ir kuo greičiau norisi namo, jis kiekvienam pirkėjui padėkoja, nusišypso ir palinki gražaus savaitgalio. Smagu, kad „Maxima“ turi tokius darbuotojus. Linkiu ir pilnai tikiu, kad tokie žmonės ypač nusipelnė darbdavio dėmesio ir gerų karjeros pasiūlymų. Visada malonu sugrįžti į Klaipėdos BIG „Maximą“ 🙂 –  rašoma atsiliepime, kuris pardavėjui-konsultantui Igor Bakan (36) atnešė klientų mėnesio herojaus titulą.

– Matote, aš nesu iš tų, kuris su žmonėmis bendrauja nuleidęs akis, – juokiasi Igor, – nesvarbu, kad kartais per dieną aptarnauju ir 250 žmonių, mano tikslas yra kiekvieną jų pasitikti ir išlydėti su šypsena.

Laimes dieta Patreon banner

Kasininkas – darbas, kurį puikiai išmano

Džiaugsmo žmonėms dovanojimas, rodos, yra tikrasis Igor pašaukimas – jaunas vyras kone trečdalį savo gyvenimo atidavė operai. Bosas-baritonas – daugybės tarptautinių konkursų laureatas, vaidinęs ne tik Klaipėdos muzikiniame teatre, bet ir apkeliavęs tuntą Europos scenų. Jo dosje – darbas Bavarijos, Ciuricho, Kiolno operose, na o paskutiniai 6 metai bėgo Austrijos sostinėje Vienoje.

– Tik prasidėjus pirmiesiems viruso atvejams, operos Vienoje vadovas pranešė, kad teatras uždaromas, o spektakliai atidedami nenumatytam laikui. Teko krautis lagaminus namo, – pasakoja Igor. – Grįžęs į Lietuvą, buvau perklausose Vilniuje ir gimtojoje Klaipėdoje, nepraradau vilties dainuoti čia, bet operos durys užsivėrė. Negalėjau sėdėti rankų sudėjęs ir savęs gailėtis, gyventi reikia čia ir dabar. Tad ėmiausi darbo, kurį puikiai išmanau – grįžau į „Maximą“.
Prisipažinsiu – tokį sakinį iš operos solisto išgirsi ne kiekvieną dieną, bet, išgirdęs mano reakciją, juokiasi Igor, jokie darbai jam nesvetimi.

– Dar ir mokydamasis operos, aš dirbau pačius įvairiausius darbus: ir kroviku, ir padavėju, ir kasininku. Žinoma, nemeluosiu, reikėjo su savimi susitarti ir peržengti save – kai vieną dieną esi scenoje, o po kelių mėnesių – kasoje, skirtumas nemenkas. Buvau įpratęs prie puikiai nusiteikusių, ovacijomis apipilančių žmonių, o čia būna visaip. Juk kasininkas yra paskutinis žmogus, kurį matai parduotuvėje, vadinasi, jam tenka ne tik visi klausimai, bet ir priekaištai.
Juokas juokais, bet darbo pradžioje sulaukdavau skundų, kad labai garsiai kalbu, tad tekdavo aiškintis, kad aš nerėkiu, o esu garsiakalbis operos solistas – kvatoja pašnekovas.

Visur ir visada stengiasi būti nuoširdus

– Patikėkite, aš ne visada būnu herojus – man taip pat nutinka įvairiausių dienų, – atviras Igor. – Būna, suklystu, bet tada atsiprašau kliento, pasakau, kad nesu kompiuteris, o tik žmogus, ir tikrai būnu suprastas. Nesvarbu, kur bebūčiau, scenoje ar kasoje, kiekvienam žmogui stengiuosi skirti dalelę savęs: paklausiu, kaip sekasi, parodau, kad noriu klausytis ir išgirsti – kiekvienam, o ypatingai vyresnio amžiaus žmonėms toks dėmesys yra tiesiog gydantis. O ir aš nenoriu tapti robotu, iš savęs ištrinti artisto ir emocionalumo – jausmai yra didelė dalis manęs, kaip menininko.

Gal dėl to, tikina Igor, jo kasą renkasi tie, kurie mėgsta bendrauti. O už konsultanto šilumą pirkėjai netrunka atsilyginti – pardavėjui šaltos kavos ar šokoladuką atneša, komplimentą pasako, ir nors vyras „Maximoje“ dirba dar tik nuo liepos mėnesio, jau, tikina, turi savo nuolatinių klientų ratą.

– Kai būnu scenoje, aš nevaidinu. Aš stengiuosi, kad tas jausmas būtų tikras – tuomet ir klausytoją jis visai kitaip palies. Tuo pačiu principu vadovaujuosi visur gyvenime – noriu būti kuo nuoširdesnis su visais, su kuriais bendrauju. Jeigu nėra žmonių, visą savo laiką skiriu klientams, tikrai nesibodžiu su jais ilgiau pasikalbėti. Apie ką kalbamės? Apie viską, išskyrus politiką.

Kasdien stengiasi susikurti šventę

Laisvos Igor dienos bėga su sūnumi. Nors šeima išsiskyrusi, su buvusiąja žmona, tikina pašnekovas, jiedu stengiasi išlaikyti kuo šiltesnį santykį. Net ir po mūsų pokalbio vyras žadėjo ruošti sultinį ir nešti lauknešėlį apsirgusiems uošviams.

– Dabar svarbiausia saugoti save ir savo šeimą, džiaugtis tais, kurie yra šalia, – šypsosi jis. – Šiuo metu džiaugiuosi tuo, ką turiu. Gyvenu ramiai, per daug nieko į priekį neplanuoju. Džiaugiuosi, kad turiu „Maximą“, kad mane čia buvę kolegos priėmė išskėstomis rankomis. Mano kolektyvas man yra didžiausias palaikymas. „Igoriočiška, mažyli, eik pietauti!“ – šaukia jie man. Mažyliu vadina, nes Mažylių kasoje dirbu. O kaip dėl operos, paklausiu, jokių planų dabar neturi?

– Stengiuosi gyventi ramiai ir nieko neplanuoti. Žinau, kad teatrai be pusės metų tikrai neatsidarys. Turiu kontraktą su teatru Vienoje vienai G.Rossini operai, bet konkrečių datų dar nėra. Užtat kartais, paprašytas kolegų ar į darbo pabaigą, uždainuoju – man smagu, kad jiems smagu. Štai Valentino dienos proga nupirkau puokštę tulpių ir bendradarbes apdovanojau. O kažkurią dieną, apniukus nuotaikai, nusprendžiau su klientais kalbėtis prancūziškai. Pasakai „Bonjour madam comon sava?“, ir, žiūrėk, nušvinta pirkėjos veidas. O šiaip man gerai čia, man garsiakalbio nereikia – kolegą prisikviesti ir per vienuolika kasų galiu, – kvatoja Igor.


Jeigu jus pradžiugino netikėtas „Maximos“ kasininko pasisveikinimas, jeigu kaskart užsukę parduotuvėn esate pamaloninti dėmesingo mėsininko, o konditerijos skyriaus darbuotojo patarimai padėjo rengiant tobulą šventę, skirkite akimirką geram atsiliepimui. Jūsų padėka gali virsti tikrų tikriausiu apdovanojimu. Įvertinti ir pagirti tuos, kurie dėl jūsų daro daugiau, galite mobiliojoje „Maxima“ programėlėje, skambindami telefonu 8 800 200 50 arba paspaudę šią nuorodą.


TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).