DARBAS

LAIMĖ DIRBTI: 12 laimingo gyvenimo paslapčių iš po prekystalio7 min read

12 gruodžio, 2019 5 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

LAIMĖ DIRBTI: 12 laimingo gyvenimo paslapčių iš po prekystalio7 min read

Reading Time: 5 minutes

LAIMĖ DIRBTI mane šįkart atvedė į „Maxima XXX“, įsikūrusią Vilniuje, Savanorių prospekte. Trys X-ai, iki šiol man reiškė tik parduotuvės dydį, o po pokalbio su kasininke Gražina Radiuliene (42) simbolizuos ir maksimalų laimės kiekį. Kitaip nei laimingas šalia Gražinos jaustis negali. Prisipažinsiu – šiek tiek net užpavydėjau jos lengvumo ir su nepaprastu džiaugsmu klausiausi paslapčių, kurių dėka iš moters veido niekada nedingsta šypsena.

Paslaptis Nr.1: Daryk tai, ką myli
– Nuo vaikystės žavėjausi pardavėjos darbu. Man prekystalis visada atrodė magiška vieta. Esu dirbusi ir mažytėje parduotuvėje: puikiai sekėsi, net savininkė manęs nenorėjo paleisti. Bet aš norėjau į Vilnių – čia daugiau žmonių, daugiau bruzdesio. Man reikia būti šurmulyje, – prisipažįsta Gražina. – Žiū, pirmą išeiginių dieną pailsiu, o antrą jau ir į darbą vėl noriu! Sunkiai tuos keturis laisvadienius ištveriu! Negalėčiau dirbti nemylimo darbo – juk jam atiduodu daug laiko!

Paslaptis Nr.2: Susitelk į pozityvius dalykus
Gražina gyvena Purvėnų kaime, Šalčininkų rajone, į darbą Vilniuje darbovietės autobusiukas paima 4 valandą ryto. Kelionė trunka 1,5-2 valandas. Sakau jai, kad net galvą pakelti tingėtų! Gražina tik ranka numoja: „Baikit… Ryte autobuse visada pamiegu, diena lėkte pralekia, ir aš žinau, kad vakarop, grįžinėdami atgal, su bendradarbiais galėsime smagiai papliurpti. Kalbos liejasi laisvai! Aptariam fainus pirkėjus, nuotykius, naujas prekes. Visada gali surasti dėl ko skųstis. Bet kam ieškoti?“

Laimes dieta Patreon banner

Paslaptis Nr.3: Surask balansą tarp darbo ir laisvalaikio
– Jeigu viskas gerai namie, ir viskas gerai gerai darbe – galiu ramiai miegoti, – juokiasi Gražina, ir priduria, kad geriausias atsipalaidavimas jai yra laiko leidimas su sūnumis bei rūpinimasis nuosavu namu ir sodu, – Anksčiau dar turėjau antrą darbą, dirbdavau laisvadieniais, bet dabar supratau, kad visų pinigų neuždirbsi – daug svarbiau laiko skirti tiek sau, tiek patiems mylimiausiems.

Paslaptis Nr.4: Būk dėkingas
– Manau, kiekvienam žmogui svarbu dėmesys ir įvertinimas. Štai ir šiandien atėjęs pirkėjas nusišypsojo: „Va, radau savo kasininkę“. Man patinka bendrauti. Niekada nepasitiksiu žmogaus pikta. Man gera ar bloga – nesvarbu, nes aš visada šypsosiuosi, ir dažniausiai tos šypsenos sulaukiu atgal. Tai ir yra didžiausias įvertinimas, ir todėl aš kasdien dėkoju už galimybę dirbti šį darbą. Ir už savo šeimą.
Gražina teisi – tyrimai rodo, kad turintys įprotį kasdien dėkoti yra daug laimingesni, mažiau kenčia nuo depresijos ir jaučia didesnį pasitenkinimą gyvenimu.

Paslaptis Nr.5: Sukurk prasmingus santykius
Laimė, meilė, draugystė ir bendruomeniškumas keliauja koja kojon. O mes, žmonės, turime stiprų poreikį bendrauti ir kurti santykius. Mums reikia savo genties – tų, kurie mus supras ir palaikys ranką amerikietiškuose gyvenimo kalneliuose.
– Didžiausia laimės dirbti dalis yra mūsų komanda. Man patinka kolektyvas, – šypsosi kasininkė, –  Jeigu būtų komanda kitokia, gal ir darbo taip nemylėčiau. Bet kasryt kolegos pasitinka su šypsenomis, pasijuokiam, kavos išgeriam. Esame kaip kumštis.

Paslaptis Nr.6: Užsiimk savimi
Vienas geriausių dalykų, kuriuos gali padaryti tam, kad laimė augtų ir bujotų, yra būti savimi ir kuo geriau save pažinti: ieškoti talentų, pomėgių, dalykų, kurie Tave džiugina, ir kuriuose gali save realizuoti – Gražina tuo tai pat tiki.
– Aš niekada nenustojau mokytis. Esu dirbusi ir virėja mokykloje, ir siuvėja „Lelijos“ fabrike. Baigiau programavimo kursus, mokiausi manikiūro ir kurį laiką rūpinausi moterų rankų grožiu. Man patinka save išbandyti įvairiose veiklose – taip kaskart savyje atrandu dalykų apie kuriuos net nenumaniau.

Paslaptis Nr.7: Nustok dėl visko nerimauti
Nuolatinis nerimas mus įsuka į nepasitenkinimo gyvenimu spiralę, užteršia mintis, pasėja bereikalingas baimes – išgyvename net dėl tų dalykų, kurių esame nepajėgūs kontroliuoti.
– Pasiduodamas blogoms mintims, gali nepastebėti ir laimingų akimirkų. Aš neleidžiu sau nugrimzti į rūpesčius. Nesinešu jų į darbą, o jei niekaip savyje nesusitvarkau, pasikalbu su sūnumis. Apkabina, paguodžia mane, pasako: „Mama, ryt bus lengvesnė diena ir problemos nebeatrodys tokios didelės“. Ir išties, per naktį jos dažniausiai susitraukia arba išvis dingsta, – kvatojasi moteris.

Paslaptis Nr.8: Švęsk mažas pergales
Pagaliau padarei darbą, kurio neprisiruošei padaryti? Susitvarkei spintą? Atsakei į krūvą senų laiškų? Bravo! Pagirk save!
– Kiekvienas sugrįžtantis klientas man yra maža pergalė. Gal ir neromantiškai skamba, bet man tai tikrai rūpi. Tai yra įvertinimas. Kaip ir atvejai, kai žmogus paklausia patarimo. Štai anądien vienam vyriškiui padėjau išrinkti dovaną žmonai – man tai atrodo nieko tokio, o jis buvo be galo patenkintas.

Paslaptis Nr.9: Pradėk nuo savęs
Kol vaikštinėjame po „Maximą“ nenustoju stebėti ir stebėtis Gražina: praeiname pro daržovių skyrių, aš plepu, o ji apsisuka ir grįžusi atgal į vietą padeda kelis, tarp česnakų įsimaišiusius svogūnus, kažkur pataiso ne taip padėtą prekę, į šiukšlinę išmeta tuščią dėžę.
– Atleiskit, aš kitaip negaliu, – pamačiusi mano nuostabą net susigėsta moteris. O aš jai primenu pasaką, kaip princas, žmonos ieškodamas, vidury aslos numetė šluotą ir žiūrėjo, kuri mergina ją peržengs, o kuri – pakels.
– Šitoj pasakoj tikrai ištekėtumėt už princo, – tarsteliu ir abi kvatojamės. Išties, svarbu ne pirštu baksnoti, o pačiam rodyti gerą pavyzdį ir kurti gražesnį pasaulį.

Paslaptis Nr.10: Daryk gera
Gražina „Maximos“ organizuojamoje kampanijoje, kviečiančioje pastebėti ir įvertinti jos komandos narių darbą tapo šio mėnesio heroje. Tiesa, titulas pačiai kasininkei, per šiokį tokį nesusipratimą, kainavo nemažai nerimo: „Pamačiau, kad vyresnio amžiaus pirkėjai sunku stovėti, tad pasiūliau jai savo kėdę. Nuskenavau prekes, sukroviau į krepšelį. O tada ji paklausė, kur galėtų rasti skundų knygą. Man net rankos drebėti pradėjo. Galvojau, ką gi ne taip padariau?! Vos tik ji išėjo, puoliau skambinti vyriausiajai kasininkei. Sakau: „Janyte, rytoj gausi nusiskundimą manimi“. O skundo kaip nebuvo, taip nebuvo. Galiausiai atkeliavo apdovanojimas. Iki šiol negaliu patikėti savo sėkme. Nors, tiesą pasakius, nė vienas mūsų apdovanojimų nesivaiko – daryti gera yra tiesiog gera.“

Paslaptis Nr.11: Įsiklausyk
– Man patinka stebėti žmones, juos peprasti. Aš net iš kliento akių matau, ar jis skuba, ar ne. Tuomet žinau kaip – greitai ar lėtai – skenuoti produktus. Matau, ar reikia pagalbos sukraunant prekes. Kai kuriuos jau ir iš veidų atpažįstu, žinau, kaip kam patinka apsipirkinėti. Kitus žmones ta sparta, greitai skenuojamos prekės erzina ir sukelia niekam nereikalingą stresą. Manau, visur ir visada svarbu atsižvelgti ir įsiklausyti į kitų poreikius – juk kiekvienas mūsų norėtų, kad taip su juo elgtųsi.

Paslaptis Nr.12: Nenustok judėti
Artėjant šventėms, pilnėja ir parduotuvės – visi ruošiasi, perka maistą ir dovanas.
– Na, ir darbelio jūsų laukia, – patraukiu per dantį Gražiną, – Nujaučiu, kad dabar jums kaip niekada įtemptas metas…
– Kad jūs žinotumėt, kaip man patinka didelis žmonių srautas! – pakelia mano antakius kasininkė, – Visą dieną bendrauji, kalbi, matai, kas ką perka… jei prie mano kasos – tik pora pirkėjų, man jau neramu: ką reiks veikti? Jei dirbu savitarnoje, tuomet apsitvarkau, sudėlioju krepšelius, prieinu prie kiekvieno pirkėjo. Man patinka šurmulys ir aš negaliu nustoti judėti – kol judame, tol esame.

Paslaptis Nr.13: Būk tarp laimingų žmonių
Šią pridėsiu nuo savęs, nes tiesa yra viena: nuotaika galima užsikrėsti. Deja, bloga nuotaika plinta greičiau negu gera, o nekeičiant kompanijos, žemyn nusvirę lūpų kampučiai tampa įpročiu. Kaskart po pokalbių su „Maximos“ herojais kilsteliu virš žemės ir nuoširdžiai įsikvepiu pozityvumu. Jų pavyzdžiai – tai dar vienas įrodymas, kad tam, jog būtum įvertintas ir pastebėtas, nereikia nuversti kalnų – laimė slypi mažuose dalykuose. Pastebėkite ir įvertinkite ir jūs! Savo mylimą kasininkę, kasininką, kepėją, mėsininką ar salės darbuotoją gerais žodžiais galite įvertinti mobiliojoje „Maxima“ programėlėje, skambindami

telefonu 8 800 200 50 arba paspaudę šią nuorodą.

#REKLAMA

Turinys paruoštas bendradarbiaujant su

 

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).