DARBAS

Ką aš darau, kad mintys apie pirmadienį nesugadintų sekmadienio4 min read

21 spalio, 2020 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

Ką aš darau, kad mintys apie pirmadienį nesugadintų sekmadienio4 min read

Reading Time: 3 minutes
Liūdesys, desperacija, savigaila, savigrauža, nusivylimas… visi žinome, kokie jausmai aplanko kiekvieną sekmadienį. Ir, rodos, tas jausmas lanko mane tiek, kiek save prisimenu. Tas liūdesys, kad savaitgalis baigėsi, pereina darbų link, abejonių dėl karjeros, o galiausiai – dėl kiekvieno savo gyvenimo pasirinkimo. Ir taip – kas savaitę. Taigi, pradėjau domėtis tuo, kaip čia padarius, kad sekmadienis nevirstų siaubadieniu, taip savaitgalį sutrumpindamas iki vienos dienos. Ir noriu savo atradimais pasidalinti su Tavimi.


Pirmas atradimas: penktadienis skirtas gyvenimui

Pamenu save dar tais laikais, kai neturėjau šeimos – penktadienio penktos valandos vakaro laukdavau kaip išganymo. Tuomet – tiesiai į restoraną su draugais, ten – šokiai, dainos, estrada, tuomet pagiriotas šeštadienis, kuris dažniausiai prabėgdavo taip ir neišlipant iš lovos, ir, galiausiai, pabundi, o jau sekmadienis. Kur viskas dingo? Niekas nepadaryta, namai apjaukti, nieko prasmingo nenuveikta – visa tai yra tik įrodymas, kad tavo gyvenimas yra absoliutus chaosas. Ką darau dabar. Darbus, kuriuos įprastai darydavau sekmadieniais, perkėliau į kitas savaitės dienas. T.y. trečiadienį ir ketvirtadienį. Skalbimas, apsipirkimas savaitei, apsitvarkymas, šuns maudymas ir t.t. Dabar sekmadieniai man yra diena, kai aš nieko neveikiu. Nebent rašau naujienlaiškius, kuriuos gauna visi LAIMĖS DIETOS patreonai. Juo gali tapti ir tu!

Antras atradimas: ką gali daryti tuoj, niekad nedaryk pirmadienį

Anoks čia ir atradimas, normalūs žmonės (ne tokie kaip aš) tą jau seniai žino, todėl jų kalboje sakinio: „Padarysiu pirmadienį“ net nėra. Nes didžioji dalis siaubiadienio problemų kyla vien nuo minties, kiek visko reikės padaryti pirmadienį. Taigi, apsidovanok save penktadienį palikdamas laaabai švarų ir tvarkingą darbo stalą su kruopščiai sudėliotu pirmadienio darbų planu. Tam planui reikia kokių 15 minučių, bet užtat pirmadienį sutaupysi valandą, nes nereiks sukt galvos, nuo ko pradėt.

Trečias atradimas: mini tikslai

Penktadienį arba ketvirtadienį su Povilu dažnai aptariame, ką norėtume nuveikti per savaitgalį. Ir tai tikrai neturi būti „Nueiti 50 kilometrų žygį darant įtūpstus“. Ne, tai nebūtinai turi būti taip konkretu ar pavyzdinga. Pamiegoti pietų, pasikultūrinti, pasimatyti su draugais, nueiti į kiną. Smagu kažką taip įsidėti galvon per daug savęs nespaudžiant, bet tai įvykdžius visada apima geras jausmas ir pirmadienį į darbą grįžti gerokai pakilesnės nuotaikos. 

Ketvirtas atradimas: poilsis nuo technologijų

Jeigu tu esi iš tų, kuriems reikia vis pasitikrinti elektroninį paštą, tai žinai, broli, galiu pasakyti taip: tavo sielą tuoj pat išsiurbs tas velnio reikalas. Visų pirma, nuolat būdamas „ant ryšio“, negali atsipalaiduoti, bet gali išsekti ir būti ne tokia jau smagi kompanija kitiems. Visų antra, nesąmonė sau gadintis nuotaiką dėl dalykų, kuriuos, didelė tikimybė, išspręsti galėsi tik pirmadienį. Jeigu darbas nereikalauja būti ant ragelio, išsijunk visas pašto ir socialinių tinklų notifikacijas savaitgaliui. O jeigu tai atrodo per didelis iššūkis, bent valandai palik telefoną vieną. 

Penktas atradimas: matyk savaitgalius kaip mini atostogas

Šitas nusistatymas yra tiesiog dovana ir pirmadienį jausiesi absoliučiai persikrovęs ir atsipalaidavęs. Nes, JUK BUVAI ATOSTOGŲ! Ką mes darom per atostogas? Nieko. Arba ką norim. Dabar įsivaizduok, kad turi dvi dienas atostogų. Kaip jas suplanuosi? Juk per atostogas niekas netvarko namų ir nesitikrina pašto. Gi atostogos. Per atostogas visi eina ilgų pasivaikščiojimų, neskuba namo, bando įdomias veiklas, lanko nematytas vietas ir dėl nieko nesuka galvos. Dvi dieno atostogų. Tik pagalvok, kaip nerealu!


Šeštas atradimas: sekmadienio vakaras

Suplanuok jam kažką. Du zuikiai vienu šūviu. Jei esi suplanavęs pasimatyti su draugais sekmadienio vakare, vadinasi, iki tol viską nusidirbsi iiiiiir turėsi ko laukti – nebus kada net siaubadieniui išlįsti per visą tą nekantrumą. Net jei ir su draugais niekur nevarai, suplanuok pasigaminti nebandytą patiekalą, pasižiūrėti naują filmą ar praleisti vakarą tik su knyga, be jokių kitų įsiterpimų, prievolių ir šokinėjimų nuo sofos, nes vėl kažką pamiršai padaryti. 

Laimes dieta Patreon banner

Septintas atradimas: švęsk pirmadienį!

Kodėl pirmadienis negali tapti tradicine „aš save myliu“ diena? Galbūt pirmadieniais visada gali užsisakyti picos į namus arba žiūrėti serialus, o galbūt – pietauti su draugais vis kitoje vietoje. Išsirink kažką, ko pats lauktum ir tikrai norėtum, ir paversk tai pirmadienio tradicija. Ir neleisk to paties malonumo sau jokią kitą savaitės dieną (ypatingai savaitgaliais). Pamatysi, tu tiesiog LAUKSI pirmadienio.


Aštuntas atradimas: pasikalbėk su savimi

Kodėl tau taip nesinori, kad ateitų pirmadienis? Esi užkrautas darbais? Negali pakęsti savo viršininko? Baiminiesi kaip praeis susirinkimas? Stresas dėl kažko mažo gali susikrauti ir išsipūsti iki dramblio, tad jeigu dažnai kankina nerimas dėl naujos darbo savaitės, reiktų stabtelėti ir savęs paklausti, kodėl taip yra, ir išsipasakoti kažkam iš artimųjų. Galbūt palengvės, o galbūt gausite progą pervertinti savo dabartinę situaciją ir pamąstyti apie galimus pokyčius savo gyvenime.


Devintas patarimas: pauzė

Tiesiog nustok apie tai galvoti. Sekmadienis yra TAVO diena. PUSĖ tavo savaitgalio, tad kodėl jį švaistyti nervinantis dėl darbų – juk tam turi visas penkias dienas! Taigi, visas parkes nustumiam į pirmadienį, ir leidžiam sekmadieniui būti laisvadieniu – juk jis toks ir yra. Laisvas nuo gramzdinančių minčių. Neleisk siaubadieniui laimėti. Suvalgyk ledų vakarienei, nes na… juk gyvni tik kartą, cha.

Myliu,
R.
Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).