DARBAS

LAIMĖ DIRBTI: Prekyba – kaip pašaukimas: „Aš renkuosi tikėti ir pasitikėti žmonėmis“5 min read

24 gruodžio, 2020 4 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

LAIMĖ DIRBTI: Prekyba – kaip pašaukimas: „Aš renkuosi tikėti ir pasitikėti žmonėmis“5 min read

Reading Time: 4 minutes

Kai paklausiu, ką veiktų, jeigu laimėtų tiek pinigų, kad nebereiktų sukti galvos nei pačiai, nei jos šeimai, ponia Dalia Latvėnienė (58) tik nusikvatoja: „Dirbčiau čia, „Maximoje“! Man prekyba yra tikrasis gyvenimo pašaukimas. Aš negaliu be žmonių, man patinka su jais bendrauti, man kiekvienas yra malonus“.

Pasvalyje, Vilniaus gatvėje, įsikūrusioje „Maximoje X“ Dalia pardavėja dirba jau keturiolika metų. Pati panevėžietė, gimusi ir augusi penktame pagal dydį Lietuvos mieste, į Pasvalį Dalia persikraustė 1994-aisiais, o dabar, prisipažįsta jam jaučianti didesnę meilę nei gimtinei.

– Parduotuvėje pradėjau dirbti dar neturėdama 18-os, vos baigusi prekybos mokyklą, tad mano darbo stažas jau netoli keturiasdešimties metų. Tai yra visas mano gyvenimas. Vos atvykusi į Pasvalį dirbau prieš mokyklą esančioje parduotuvėje. Mano akyse užaugo ištisos kartos vaikų. Dabar jie jau ateina apsipirkti su savo vaikais. Malonu, kad jie mane pažįsta, kad pasišnekučiuojame, – šypsosi Dalia, o man nejučiomis prieš akis iškyla visos mano vaikystės ir mokyklos laikų pardavėjos – tiesą Dalia sako: man jos buvo gerosios tetos, dosniosios fėjos!

Laimes dieta Patreon banner

Be ne tik maži vaikai pardavėjas myli. Žinokite, pardavėjos savo klientus myli taip pat. Štai Dalia apie savuosius kalba su tokia meile, su tokia šiluma!
– Aš kiekviename stengiuosi įžvelgti gera. Taip, žmonių būna visokių – ir linksmesnių, ir piktesnių. Bet mes juk ir patys būname visokie. Niekada nežinai, kas kito galvoje. Gal namuose ar darbuose nesiseka, gal dar kokie rūpesčiai. Aš renkuosi tikėti ir pasitikėti žmonėmis. Juolab, kad Pasvalyje tikrai gyvena šilti, nuoširdūs žmonės.

Dainuoja sau ir kolegoms

Kiek save pamena, Dalia vadovavosi principu nesielgti su kitais taip, kaip pati nenorėtų, kad su ja būtų elgiamąsi.
– Aš stengiuosi būti gera. Kitą kartą, būna, nepavyksta. Bet, svarbiausia – stengtis ir sau priminti, kad tu gali elgtis dorai. O ką darau ne dėl kitų, o dėl savęs? Manau, didžiausia dovana sau yra nesinervuoti. Ypatingai, jei nieko negali pakeisti. Nusispjauni į viską, į kai ką pasižiūri pro pirštus, surandi dėl ko pasidžiaugti, priežasčių, į gyvenimą pažvelgti optimistiškai, ir viskas. Būna, eidama į darbą net dainuoju garsiai tam, kad nuotaiką sau pasikelčiau, – kikena Dalia. – Ir atėjusi darban padainuoju, vieną kitą juokelį numetu, kad kolektyvui nebūtų liūdna, kad jie galėtų džiaugtis kartu su manimi. Mūsų komanda yra mano didžiausia laimė dirbti. Čia motyvuoja viskas – ir kolegos, ir darbo grafikas, ir bendravimas su žmonėmis.

Didžiausias įvertinimas – pastovūs klientai

Viską, ką kalba Dalia, patvirtina ir tai, kad „Maximos“ iniciatyvoje, kviečiančioje pastebėti ir įvertinti jos komandos narių darbą, pardavėja gavo klientų mėnesio herojės titulą.
„Noriu pagirti šią darbuotoją, visada pas ją didžiausios eilės, nes klientai ją labai mėgsta. Ji visada su šypsena, pasisveikina atsisveikina, jei perka pvz. bandeles, palinki skaniai suvalgyti, skanių saldainių ar pan. Viena iš maloniausių darbuotojų. Palinki geros dienos ar kažko malonaus. Matosi, kad gera šiai darbuotojai dirbti, kad ji mėgsta savo darbą. Jeigu visi būtų tokie darbuotojai , tai vien dėl jų malonaus aptarnavimo būtų noras eiti į parduotuvę.“ – sakoma klientės paliktame atsiliepime. Geri žodžiai, tikina Dalia, jai yra kaip gaivaus oro gūsis.

– Mano pastovūs klientai yra man didžiausias įvertinimas. Tie, kurie grįžta kiekvieną dieną ir ateina būtent pas mane. Tai yra didžiausia dovana. Visada kalbina, labinasi kaip sau artimu žmogumi. Kai tu žinai, kad klientai ateina pas tave būtent dėl to, kad tikisi to šiltumo, to bendravimo, jausmas yra neapsakomas.

Laimė – daryti dėl to, kad norisi

Iš kur ta meilė gyvenimui, paklausiu pardavėjos, nes dažniausiai toks pozityvumas slepia arba didelius išbandymus, arba didelį džiaugsmą.
– Augau labai mylima. Buvome keturi vaikai, tėvai mus mylėjo. Galiu tik džiaugtis ir didžiuotis, kad visiems mums keturiems jų meilės užteko. Ir mes ją jautėme iki pat tėvelių mirties. Ta tėvų meilė, ji tokia galinga! Ji suformuoja požiūrį į žmones ir padovanoja tau dar didesnę meilę gyvenimui.

O gyvenimą Dalia myli. Su vyru užaugino dukrą. Gyvena netoli Pasvalio esančiame Diliauskų kaime, kuris, kvatoja pardavėją yra „Pasvalio Turniškės“.
– Gyvenu gražioje vietoje, ant pačios upės kranto. Kai turiu laisvo laiko, stengiuosi megzti, auginu gėles. Esu laiminga namie. Esu laiminga darbe. Norėčiau sau palinkėti tokia ir likti. Gražiai pasenti. Labai noriu, kad visi būtų sveiki, niekas nesirgtų. Labai noriu, kad visi save labiau mylėtų. Galvoju, kad tie, kurie vaikšto pikti – savęs nemyli, save skriaudžia. Jei savimi rūpinsimės, save tausosime, dažniau šypsosimės, viskas bus gerai. Kaip aš save kaip myliu? Neleidžiu sau pervargti. Jei, tarkim, nenoriu kažko šiandien daryti, tai ir nedarau. Ateis gi kažkada tas noras ir padarysiu. Kam save prievartauti, jei nenori? Geriau aš paimsiu pamegzti, o rytoj tas grindis išsišveisiu. Aš savęs nieko daryti neverčiu. Daryti reikia, nes nori, tuomet ir gyvenimas bus lengvas.

 


O jeigu jums norisi padėkoti, jeigu jums norisi pagirti, norisi padovanoti šiltą žodį, norisi sukurti Kalėdų stebuklą, tai galite padaryti vos per kelias minutes! Kasininkė, kasininkas, kepėjas, mėsininkas ar salės darbuotojas – gražūs žodžiai šildo visus iki vieno.

Įvertinti ir pagirti tuos, kurie dėl jūsų daro daugiau, galite mobiliojoje „Maxima“ programėlėje, skambindami telefonu 8 800 200 50 arba paspaudę šią nuorodą.

TURINYS PARUOŠTAS BENDRADARBIAUJANT SU

 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).