DARBAS SANTYKIAI

5 būdai „Zoom“ susirinkimams pagerinti4 min read

13 sausio, 2021 3 min
Rimantė Kulvinskytė

Autorius:

Rimantė Kulvinskytė

5 būdai „Zoom“ susirinkimams pagerinti4 min read

Reading Time: 3 minutes

Mokymąsis, darbas, bendravimas, vakarieniavimas su bičiuliais jau, rodos, niekada ir nebuvo kitoks nei nuotolinis. Pripratome žvelgti į kameras ir kolegų veidus matyti monitoriuose – bendravimas ir verslo vykdymas nuotoliniu būdu yra jau visiems įprastas dalykas.

„Zoom“ nėra vienintelė vaizdo konferencijų platforma, bet dar praeitų metų balandžio 22 dieną, generalinis direktorius Ericas S Yuanas paskelbė, kad platformoje tuo metu buvo daugiau, nei 300 milijonų aktyvių susitikimų dalyvių. Palyginimui – 2019 metų gruodžio pabaigoje kasdieninių  „Zoom“ vartotojų buvo 30 kartų mažiau.

Kolegų trūksta. Trūksta bendrystės jausmo, vidinių biuro juokelių, kavos pertraukėlių su gandais ir aktualijų aptarimais… bet gal galima kažkiek atkurti tą džiaugsmą net ir neišeinant iš namų?

Laimes dieta Patreon banner

Idėja parašyti šį straipsnį gimė tuomet, kai mano mylima draugė Simona prasitarė, jog kolegas įkvėpė daryti temines konferencijas – tiksliau, kiekvieną penktadienį į nuotolinį susitikimą ateiti apsirengus pagal iš anksto sutartą dresskodą.

– Gyvūnai, tautos, žvaigždės, ateiviai – tu net neįsivaizduoji, kokių tik temų mes neprisigalvojome! – pasakodama juoko negalėjo sulaikyti Simutė, o tuomet man parodė ekrano nuotraukas su savo ir kolegų apdarais. Aš negalėjau patikėti, kad TAIP įmanoma, kad TOKIUS kostiumus galima susikonstruoti iš namuose esančių kartotinių dėžių, butelių, šluotų… kad galima TAIP pasidažyti ar TAIP pasipuošti.

– Penktadieniai mums tapo laukiamiausia diena, visi tikrai nuoširdžiai ruošdavomės, nes daugiausiai kolegų balsų surinkęs kostiumas gaudavo prizą.

Taigi, jeigu Simonos komanda jus įkvėpė, kviečiu skaityti toliau – pasidalinsiu dar keliais būdais, kaip  nuotolinius susirinkimus paversti įdomesniais ir smagesniais:

 

  1. Sugalvokite susitikimų temą

Norėdami šiek tiek sumažinti įtampą ir pasikelti nuotaiką prieš susitikimą, pakvieskite kolegas parsipuošti savo puošniausiu drabužiu: vakarine suknele ar smokingu, o rytinę kavą ar vandenį susipilti į šampano taurę.

Tokiu metu, kuomet aplinka yra itin sujautrėjusi ir pažeidžiama  tai yra puikus būdas pasilinksminti ir pralinksminti.

Daugiau galimų susitikimų temų: skrybėlių diena, mėgstamiausio aksesuaro diena, blogiausių marškinių trečiadienis ar mėgstamos spalvos penktadienis.  Galite skirti papildomas kelias minutes tam, kad dalyviai pristatytų savo aprangą – taip kolegos galės dar geriau vienas kitą pažinti.

2. Suorganizuokite fono konkursą

 

Norėdami surengti foninį konkursą, pasinaudokite „Zoom“ virtualaus fono funkcija. Kiekvieno susitikimo metu balsuokite, kas turi geriausią virtualų foną. Taip pat galite skirti įvaras nominacijas ir mėnesio pabaigoje skelbti apdovanojimų vakarą.

Fono funkciją galima naudoti, kad geriau pažintumėte vienas kitą. Paprašykite kolektyvo parodyti mėgstamiausią atostogų nuotrauką, nuotrauką, sukeliančią daugiausiai gerų emocijų ar pačią gėdingiausią nuotrauką iš savo vaikystės.

 

  1. Atsineškite augintinį į darbą

Mūsų karališkoji pudelė Loya yra mano „Zoom“ skambučių žvaigždė: nesvarbu, ar skambinčiau kolegoms, ar verslo partneriams, juodas jos snukis džiugina visus. Tad štai jums ir idėja: surenkite darbe augintinio dieną ir pasikvieskite sudalyvauti savo naminius gyvūnus, papasakokite apie juos, pasidalinkite juokingomis istorijomis. O jei augintiniai atrodo per sudėtinga, visada galite pasikviesti į susirinkimą atžalas ir pagaliau kolegoms parodyti tuos, kurie trukdo dirbti. Juokauju, žinoma 😀

  1. Išbandykite virtualią „laimingą valandą“

Kūrybingumo ir bendruomenės jausmo palaikymas yra svarbus įsitraukimui ir produktyvumui. Daugelis pastebi, kad geriau pažįsta vienas kitą dirbdami nuotoliniu būdu, o tokia veikla kaip virtuali laiminga valanda gali padėti.

Penktadieniais turėkitė laimingą valandą. Gal kažkas iš kolektyvo norėtų pagroti gitara, pasidalinkite filmų ir mėgstamų knygų rekomendacijomis.

Jei dienos pradžia jūsų komandai yra geresnė, išbandykite „kavos pokalbį“ arba „puodelį iš ryto“. Kavos pokalbiai ar virtualios laimingos valandos yra tikrai nuostabi idėja, nes pokalbiai yra lengvi ir neįpareigojantys.

 

  1. Pažaiskite žaidimą

 

Esu girdėjusi, kad kiekvieno „Zoom“ skambučio su mokytoju pabaigoje vieni trečiokai žaidžia daiktų medžioklę. Jų mokytojas sušunka kategoriją, o jie bėga pasiimti tinkančio daikto (žinduolis, metalas, daržovė, monarchija…) Pirmas atnešęs temą atitinkantį daiktą laimi.

„Zoom“ žaidimai nėra skirti tik vaikams, juos taip pat galima lengvai įtraukti į darbo susitikimus, ypač jei sugalvojate kokį apdovanojimą nugalėtojui.

Susitarkite su kolegomis ketvirtadienį surengti virtualų pikniką su burbulų pūtimo konkursu. Ir būtinai pasidalinkite įspūdžiais su mumis!


Daugiau skaitykite čia.


 

Rimantė Kulvinskytė

Rimantė Kulvinskytė

Esu žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja, mama, žmona, dukra ir draugė. LAIMĖS DIETA yra mano kelionė ir bandymas sujungti visus šiuos vaidmenis taip, kad kiekviename jų jausčiausi laiminga. Čia dalinuosi savo asmeniniais išgyvenimais, patirtimis ir pamokomis, kurios suteikia drąsos pradėti dieną. Labai tikiuosi, kad čia rasi kažką artimo sau.
Patiko straipsnis? Paremkite puslapį Patreone (spauskite mygtuką, esantį žemiau).